Narva–Narva-Jõesuu–Hiiemetsa ristmike ümberehitus

Eeldatav ehituse aeg 2020

Projekteerimine
Riigitee 91 Narva–Narva-Jõesuu–Hiiemetsa km 7,6 ja km 7,9

Ülevaade projektist


Tööde käigus on ette nähtud ümber projekteerida kaks liiklusohtlikku ristmikku Narva–Narva-Jõesuu–Hiiemetsa maanteel: km 7,6 asuv kohaliku tee (Lehe tee) ristsmik ja km 7,9 asuv 13147 Peeterristi–Kudruküla ristmik.

Tee 91 Narva–Narva-Jõesuu–Hiiemetsa km 7,6 asuv kohaliku tee (Lehe tee) ristmikul on ettenähtud ehitada normide kohased bussipeatuste ja möödasõidu laiendused. Luuakse kergliiklejatele ohutu teeületus bussipeatusest „Energeetik 2-suvilad“ tee teisele poole ning ületuskoht ühendatakse Narva–Narva-Jõesuu kergliiklustee lahendusega. Vanad liikluskorraldusvahendid ja markeering vahetatakse uute vastu.

Narva–Narva-Jõesuu–Hiiemetsa ja tee 13147 Peeterristi–Kudruküla ristmikul on ettenähtud olemasolevate ristmike nihutamine üksteisest kaugemale, et vältida autode ristmikust otse ülesõitu. Maantee ohutumaks ületamiseks ehitatakse jalakäijatele Narva–Narva-Jõesuu–Hiiemetsa teele ja kõrvalteele Peeterristi–Kudruküla kesksaared. Teede ületuskohad ühendatakse Narva–Narva-Jõesuu kergliiklustee lahendusega. Narva–Narva-Jõesuu–Hiiemetsa teel parandatakse pikinähtavust tee pikiprofiili muutmisega. Vanad liikluskorraldusvahendid ja markeering vahetatakse uute vastu.

Rohkem infot on leitav SIIT. (ZIP)