Narva–Narva-Jõesuu–Hiiemetsa ristmike ümberehitus

Riigitee 91 Narva–Narva-Jõesuu–Hiiemetsa km 7,6 ja km 7,9

 

Ülevaade projektist

Tööde käigus on ette nähtud ümber projekteerida kaks liiklusohtlikku ristmikku Narva–Narva-Jõesuu–Hiiemetsa maanteel: km 7,6 asuv kohaliku tee (Lehe tee) ristsmik ja km 7,9 asuv 13147 Peeterristi–Kudruküla ristmik.

Tee 91 Narva–Narva-Jõesuu–Hiiemetsa km 7,6 asuv kohaliku tee (Lehe tee) ristmikul on ettenähtud ehitada normide kohased bussipeatuste ja möödasõidu laiendused. Luuakse kergliiklejatele ohutu teeületus bussipeatusest „Energeetik 2-suvilad“ tee teisele poole ning ületuskoht ühendatakse Narva–Narva-Jõesuu kergliiklustee lahendusega. Vanad liikluskorraldusvahendid ja markeering vahetatakse uute vastu.

Narva–Narva-Jõesuu–Hiiemetsa ja tee 13147 Peeterristi–Kudruküla ristmikul on ettenähtud olemasolevate ristmike nihutamine üksteisest kaugemale, et vältida autode ristmikust otse ülesõitu. Maantee ohutumaks ületamiseks ehitatakse jalakäijatele Narva–Narva-Jõesuu–Hiiemetsa teele ja kõrvalteele Peeterristi–Kudruküla kesksaared. Teede ületuskohad ühendatakse Narva–Narva-Jõesuu kergliiklustee lahendusega. Narva–Narva-Jõesuu–Hiiemetsa teel parandatakse pikinähtavust tee pikiprofiili muutmisega. Vanad liikluskorraldusvahendid ja markeering vahetatakse uute vastu.

Rohkem infot on leitav SIIT. (ZIP)

Võimalike liikluskorralduste muudatuste kohta leiab info portaalist Tark Tee
 

Vaata lisaks