Mõnikord on parim suhe kaugsuhe

4. mai 2020

31. mai 2020

Liiklusviisakus

Kampaania eesmärgid


Eesti teedele satub üha enam metsloomi ning nendega kokkupõrke tagajärjed võivad olla väga rasked. Seetõttu alustab Maanteeamet sel kevadel esmakordselt teavitustegevust, mille eesmärk on juhtida liiklejate tähelepanu sellele, mida teel olles jälgida ning kuidas teha kõik endast olenev, et kokkupõrget ulukiga vältida.

Teavitustegevus toimub 4. maist 31. maini 2020. Kampaania aeg on valitud selle järgi, mis ajal metsloomade aktiivsus suureneb. Maikuus algab taas metsloomade aktiivsem liikumine. Sel ajal võivad enam teele sattuda eelmise aasta põdravasikad, kes emast võõrduvad, samuti metskitsed, siilid, jänesed, konnad ja paljud teised.

Eetris on lühiklipp telekanalites ja pikem infoklipp sotsiaalmeedias. Maanteede ääres ja valitud asukohtades linna suurtahvlitel on üleval välimeedia plakatid.Veebiaadressile www.mnt.ee/ulukid on koondatud liiklejatele kasulikku infot nii õnnetuste vältimise kohta kui ka juhised, kuidas käituda kui kokkupõrge loomaga on siiski toimunud. Ühtlasi leiab sealt peagi interaktiivse loomakaardi, mis näitab erinevate kuude ja aastaaegade lõikes loomaliike, kes on parajasti kõige aktiivsemalt liikvel.

Ulukiõnnetuste ennetamisele suunatud liiklusohutuskampaania valmis koostöös Keskkonnaameti, Keskkonnaagentuuri ja Eesti Jahimeeste Seltsiga ning seda on plaanis jätkata järgneval kolmel aastal.

Lisainfot leiab www.mnt.ee/ulukid.

Metsloomad sõiduteel interaktiivne kaart

Ulukiõnnetuste kaardirakenduse leiab siit.

Vaata videot: https://www.youtube.com/watch?v=MxrT5CLhfcg&feature=youtu.be