Kütusekulu teatmik

Kütusekulu ja süsinikdioksiidi heitkoguse arvnäitajaid sisaldav teatmik

 

Aitamaks tarbijal valida ökonoomne ja keskkonnasäästlik sõiduauto on koostatud kütusekulu ja CO2 heitmeid kajastav teatmik. Teatmikust leiab andmed käesoleval aastal müügis olevate uute sõiduautode kohta. Ostmise ajal targalt tehtud valik võib tulevikus sõidukile tehtavaid kulutusi oluliselt vähendada ning sealjuures on võimalik anda väärtuslik panus kliima ja keskkonna parendamiseks.

Teatmikus kuvatakse tüübikinnituse katsetuste käigus saadud mõõtmiste tulemusi.

Kütusekulu teatmik asub siin.

Kütusekulu ja CO2 andmed on energiamärgise sildi abil kättesaadavad paralleelselt ka uute sõiduautode müügikohas iga konkreetse sõiduki juures.

Kütusesäästlik sõiduk annab endast märku igal tankimisel. Aastal lõikes võib sellest kujuneda korralik kokkuhoid. Kütusekuluga 6 l/100km ja aastase läbisõiduga 15000 km on aastane maksumus 1,04 eurose liitrihinna juures 936 eurot. Vähendades sõiduki kütusekulu 1 liitri võrra on võimalik aastas kokku hoida 156 eurot (17%). Sarnaselt on võimalik ka elektriautode puhul arvutada madalama elektritarbimisega sõidukile kokkuhoitav elektrikulu.

Sõiduautode kütusekulu ja CO2 heitmeid mõjutavad oluliselt sõidutingimused, sõiduvõtted, liiklussituatsioonid ja tehniline seisukord. Säästlikust sõidust saab lugeda siin.