Alates 25.08 tellitud sõidumeeriku juhikaardid trükitakse kuu aja pärast

27. august 2020 - 14:43
Büroo

Alates 25.08.2020 taotletud digitaalse sõidumeeriku juhikaardid trükitakse ca ühe kuu pärast. Maanteeameti senisel partneril on toorikud otsas ja uus partner pole veel valmis trükkimist üle võtma.

Maanteeamet teavitab eraldi kõiki neid juhikaardi taotlenud isikuid, kelle kaart lähiajal aegub või on juba aegunud. Alates 25. augustist kuni septembri lõpuni aegub 492 kaarti.

Juhikaardita sõiduki juhtimine, kui juhikaarti on kohustuslik kasutada, on jätkuvalt süütegu nii Eestis kui teistes riikides. Juhikaardi taotlusi võetakse vastu nii Maanteeameti e-teeninduses kui büroodes ja kaart väljastatakse esimesel võimalusel.

Uute kaartide kasutuselevõttu on edasi lükanud koroonaviirusest tingitud viivitused kiipe ja kaarditoorikuid tarnivates riikides, näiteks Hiinas ja Portugalis. Meerikukaardid sisaldavad kontaktkiipi ja seetõttu on nende kaartide tootmine oluliselt keerukam kui näiteks juhilubade või pädevustunnistuste tootmine.

Püüame koostöös senise partneriga toorikuid juurde tellida, kuid siiani on see olnud võimatu. Poola tehas on koroonaviiruse tõttu suletud alates augusti algusest. Uus partner pole aga veel saanud kõiki vajalikke sertifikaate, mis kinnitaksid kaarditestide edukat läbimist. Testid veel käivad ja seega ei või nad trükkimist alustada, kuigi toorikud on olemas,“ selgitas Tiit Poll, Maanteeameti eksamiosakonna peaspetsialist.

Teiste kaardiliikide trükkimine toimub tavapäraselt, va ettevõttekaart, mis trükitakse ajutiselt kontrollikaardi toorikule.

Veel uudiseid samal teemal

Büroo
09.10.2020

Digitaalse sõidumeeriku juhikaardid jõuavad täna Tallinna

Täna kell 16.30 jõuavad sõidumeeriku juhikaardid Tallinna ja pärast seda Saue teenindusbüroosse. Teistesse büroodesse jõuavad kaardid kulleriga esmaspäeva (12.10) jooksul. Kaardile peab selle tellinud isik ise järgi tulema või volitama ...Loe edasi
UK juhiluba
06.10.2020

Ühendkuningriigi juhiloa kehtivus ja vahetamine Eestis peale Brexiti üleminekuperioodi

Kuni Brexiti üleminekuperioodi lõppemiseni (31.12.2020) Eestisse elama asunud isiku Ühendkuningriigi juhiluba kehtib veel 12 kuud pärast üleminekuperioodi lõppemist ehk kuni 31.12.2021. Selline juhiluba vahetatakse samadel tingimustel nagu teise Euroopa Liidu ...Loe edasi
E-teenindus
29.07.2020

18. augustil aeguvad eriolukorra tõttu pikendatud tervisetõendid ja teooriaeksamid

Eriolukorra ajal (12.03-17.05) lõppes ligi 12 000 mootorsõidukijuhi tervisetõendi ning 840 teooriaeksami kehtivus. Tähtaegu pikendati kuni 18. augustini. Kui tervisetõendi kehtivus lõppeb, siis peatub ka juhtumisõigus ning sõidukit juhtida ei ...Loe edasi