Algavad Ääsmäe–Kohatu 2+1 möödasõidualade ehitustööd

27. aprill 2017 - 10:35

Täna alustatavad freesimistööd 2+1 möödasõidualade ehitusel toovad kaasa kiirusepiiramise 50 kilomeetrini tunnis.

Üheksa kilomeetri pikkusele Ääsmäe–Kohatu lõigule ehitatakse vaheldumisi kuus 2+1 möödasõidu lõiku. Rajatakse uued juurdepääsu- ja hooldusteed ning tagasipöördekohad, tagamaks kohaliku liikluse ühendus olemasoleva teedevõrgustikuga ja juurdepääs teeäärsetele kinnistutele. Lisaks ehitatakse Kohatu lähedale uus 50-65 meetri laiune kahest teraskaarest koosnev ökodukt metsloomade ohutuks maantee ületamiseks. Kogu ehitatav teelõik ääristatakse ulukitaraga, et takistada metsloomade pääsu maanteele.

Esmase tööna teostatakse katte freesimistööd ehituse käigus rajatava ökodukti piirkonnas, kus purustatakse teekate täislaiuses ja liiklus suunatakse ajutisele möödapääsule. Ümberpõikel on kiirus piiratud 50 kilomeetrini tunnis. Peale freesimistöid alustatakse samas piirkonnas süvendi kaevet. Antud lõigus jääb uus maantee olemasolevast teest ca kolm meetrit sügavamale.

Peale ökodukti piirkonnas freesimistööde lõpetamist jätkub vana katte purustamine kilomeetritel 31-34,7 kus vana asfaltkatet purustatakse niivõrd, et allesjäävale osale mahuks mõlemad sõidurajad, aga samas oleks võimalik alustada ka uue tee ehitamistöödega.

Maanteeamet palub liiklejatel juhinduda objektil olevatest liikluskorraldusvahenditest ja võimalusel valida sihtkohta jõudmiseks alternatiivne marsruut.

Objekti projekteerija oli Tinter-Projekt OÜ. Ehitustööde teostaja on Nordecon AS, omanikujärelvalvet objektil teostab Sweco EST OÜ. Tööde maksumus on 13 miljonit eurot, millest 85% kaasrahastab Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond. Ehitustööd on planeeritud lõpetada sügisel 2017.

Täiendav info:
Ursula Nõu
Maanteeamet
Avalike suhete osakond
58543561
ursula.nou@mnt.ee

Veel uudiseid samal teemal

03.04.2020

Esmaspäevast jätkuvad Mäeküla–Suurpalu lõigu rekonstrueerimise ja Mäeküla ristmiku ümberehitustööd

Alates 6. aprillist 2020 jätkuvad tööd Mäeküla–Suurpalu lõigu rekonstrueerimise ja Mäeküla ristmiku ümberehituse objektil, mis olid peatatud talveperioodiks. Mäeküla–Suurpalu teelõigul alustati rekonstrueerimistöödega 2019. aasta sügisel ning 5-kilomeetrisest lõigust saadi valmis ...Loe edasi
02.04.2020

Haljala–Aaspere teelõigul jätkuvad ehitustööd

Alates 6. aprillist 2020 jätkuvad Haljala–Aaspere teelõigu ehitustööd, mis olid peatatud tehnoloogilise pausi tõttu. Teelõigule kehtestati talviste ilmastikuolude tõttu kahekuuline tehnoloogiline paus veebruari alguses. Kuna ööpäevased temperatuurid on piisavalt kõrged, ...Loe edasi
27.03.2020

Keila–Haapsalu maantee Keedika–Linnamäe lõigul alustatakse rekonstrueerimistöödega

6. aprillil 2020 alustatakse Keedika–Linnamäe teelõigul km 54,9–62,8 rekonstrueerimistöödega. Tööde eesmärk on viia teelõigu amortiseerunud kate vastavusse liiklussagedusega ning tõsta sõidumugavust ja liiklusohutust. Teelõigu rekonstrueerimise käigus freesitakse olemasolev kattekiht, rajatakse ...Loe edasi