Algavad Adavere tunneli ja kergliiklustee ehitustööd

5. mai 2016 - 0:00

Täna alustatakse Adavere jalakäijate tunneli ja kergliiklustee töödega, mis lõppevad tänavu augustis. Adavere alevikku läbiv lõik on 6. juunist 11. juulini suletud ning ümbersõit on korraldatud nii, et liiklejad saavad seisakuteta liigelda.

Adavere alevik on Tallinna–Tartu–Võru–Luhamaa riigiteega poolitatud. „Ühel pool teed asub Adavere kool, tööstusala, kauplus ning tankla, kuid teisele poole jääb kogu elamurajoon,“ selgitab Maanteeameti lõuna regiooni ehitusvaldkonna juht Janar Taal. „Põhiline jalakäijate liikumismarsruut on elamuala ja kooli vahel läbi mõisapargi riigiteele, kus on reguleerimata ülekäigurada,“ lisas Taal.

Aasta keskmine ööpäevane liiklussagedus oli 2015. aastal selles lõigus 7090 autot ööpäevas, millest raskeliiklus moodustas ca 17%. „Ehituse eesmärk on jalakäijate ning jalgratturite liiklusohutuse taseme tõstmine. Samas on oluline ka riigitee nr 2 Adaveret läbiva lõigu piirkiiruse tõstmine kuni 70 km/h,“ rääkis ehitusvaldkonna juht.

Tööd algavad Adavere mõisa pargis puude langetamise ja puude võrade piiramisega. 9. mail alustatakse jalgtee tunneli sademeveetrassi ehitustöödega ja 16. mail tee-ehituslike töödega. 6. juunist 11. juulini on liiklus suunatud ümbersõiduks Adavere aleviku Aia ja Pargi tänavatele. Tänu ümbersõidule saavad liiklejad sujuvalt ilma seisakuteta liigelda ega pea ehitusobjekti läbima. 

Objekti projekteerija oli Novarc Group AS. Ehitustööde teostaja on GRK Infra AS, omanikujärelvalvet objektil teostab Infragate Eesti AS.  Ehitust rahastatakse Maanteeameti eelarvest ja objekti maksumus on üle 1 180 000. Adavere lõigu ehitustööd on planeeritud lõpetada augustis 2016.

Täiendav info:

Evelin Kütt
Maanteeamet
Avalike suhete osakond
6119420 / 53041491
evelin.kytt@mnt.ee

Veel uudiseid samal teemal

03.07.2020

Algab Luige liiklussõlme remont

Tänasest, 3. juulist algab Tallinna–Rapla–Türi maantee km 8,4–9,8 ja Luige II ringristmiku remont. 03.07.–22.09. tehakse Tallinna–Rapla–Türi maanteel Luige liiklussõlmes remonttöid. Tööde käigus rekonstrueeritakse Kiili turboringristmik ja tehakse maantee kilomeetritel 8,4–9,8 ...Loe edasi
Teetööd
03.07.2020

Algab Nõmme–Mustla lõigu rekonstrueerimine ja Raassilla silla ehitus

Esmaspäeval, 6. juulil 2020 alustatakse Viljandi–Rõngu maanteel Nõmme–Mustla lõigu km 7–22 rekonstrueerimist ning Raassilla silla ehitamist. Käesoleval aastal tehakse töid Raassillast kuni kilomeetrini 22. Tööde käigus lammutatakse olemasolev Raassilla sild ...Loe edasi
18.06.2020

Sindi sild suletakse rekonstrueerimiseks

25. juunil 2020 suletakse Urge–Sindi maantee 2. kilomeetril asuv Sindi sild rekonstrueerimistöödeks. Sindi sild suletakse kaheks kuuks kogu liiklusele, kaasa arvatud ühistransport. Liiklus suunatakse ümber mööda Pärnu–Rakvere–Sõmeru maanteed ja Pärnu–Tori ...Loe edasi