Algavad Adavere tunneli ja kergliiklustee ehitustööd

5. mai 2016 - 0:00

Täna alustatakse Adavere jalakäijate tunneli ja kergliiklustee töödega, mis lõppevad tänavu augustis. Adavere alevikku läbiv lõik on 6. juunist 11. juulini suletud ning ümbersõit on korraldatud nii, et liiklejad saavad seisakuteta liigelda.

Adavere alevik on Tallinna–Tartu–Võru–Luhamaa riigiteega poolitatud. „Ühel pool teed asub Adavere kool, tööstusala, kauplus ning tankla, kuid teisele poole jääb kogu elamurajoon,“ selgitab Maanteeameti lõuna regiooni ehitusvaldkonna juht Janar Taal. „Põhiline jalakäijate liikumismarsruut on elamuala ja kooli vahel läbi mõisapargi riigiteele, kus on reguleerimata ülekäigurada,“ lisas Taal.

Aasta keskmine ööpäevane liiklussagedus oli 2015. aastal selles lõigus 7090 autot ööpäevas, millest raskeliiklus moodustas ca 17%. „Ehituse eesmärk on jalakäijate ning jalgratturite liiklusohutuse taseme tõstmine. Samas on oluline ka riigitee nr 2 Adaveret läbiva lõigu piirkiiruse tõstmine kuni 70 km/h,“ rääkis ehitusvaldkonna juht.

Tööd algavad Adavere mõisa pargis puude langetamise ja puude võrade piiramisega. 9. mail alustatakse jalgtee tunneli sademeveetrassi ehitustöödega ja 16. mail tee-ehituslike töödega. 6. juunist 11. juulini on liiklus suunatud ümbersõiduks Adavere aleviku Aia ja Pargi tänavatele. Tänu ümbersõidule saavad liiklejad sujuvalt ilma seisakuteta liigelda ega pea ehitusobjekti läbima. 

Objekti projekteerija oli Novarc Group AS. Ehitustööde teostaja on GRK Infra AS, omanikujärelvalvet objektil teostab Infragate Eesti AS.  Ehitust rahastatakse Maanteeameti eelarvest ja objekti maksumus on üle 1 180 000. Adavere lõigu ehitustööd on planeeritud lõpetada augustis 2016.

Täiendav info:

Evelin Kütt
Maanteeamet
Avalike suhete osakond
6119420 / 53041491
evelin.kytt [at] mnt.ee

Veel uudiseid samal teemal

23.10.2020

Väo liiklussõlmes uued liikluskorralduse muudatused

Alates 25. oktoobrist 2020 on Narva poolt tulles Tallinna–Narva maanteel Väo liiklussõlme jõudes linna sisenemine suunatud uuele teeosale. Muutub eelkõige see, et linna sisenejad ei pea Tallinna–Narva maanteel enam foori ...Loe edasi
05.10.2020

Maanteeamet ja Nordecon sõlmisid lepingu Tallinna–Narva maantee Sillamäe linna lõigu ümberehitustöödeks

Maanteeamet ja Nordecon AS sõlmisid lepingu Tallinna–Narva maantee km 184,7–187,5 Sillamäe linna lõigu ümberehitustöödeks. Tööde maksumus on 3,6 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Ehitustööd lõppevad 2021. aasta lõpuks. Töid tehakse ...Loe edasi
02.09.2020

Eesti-Vene piiriülese koostööprojektiga korrastati 14 kilomeetrit Setomaa teid

Täna, 02. septembril 2020 avati Eesti-Vene piiriülese koostööprojekti SME ACCESS raames remonditud ja mustkatte saanud kruusatee teelõigud Setomaal. SME ACCESS projekti raames remonditi ja viidi katte alla 9,3 kilomeetrit Värska–Ulitina ...Loe edasi