Algavad Adavere tunneli ja kergliiklustee ehitustööd

5. mai 2016 - 0:00

Täna alustatakse Adavere jalakäijate tunneli ja kergliiklustee töödega, mis lõppevad tänavu augustis. Adavere alevikku läbiv lõik on 6. juunist 11. juulini suletud ning ümbersõit on korraldatud nii, et liiklejad saavad seisakuteta liigelda.

Adavere alevik on Tallinna–Tartu–Võru–Luhamaa riigiteega poolitatud. „Ühel pool teed asub Adavere kool, tööstusala, kauplus ning tankla, kuid teisele poole jääb kogu elamurajoon,“ selgitab Maanteeameti lõuna regiooni ehitusvaldkonna juht Janar Taal. „Põhiline jalakäijate liikumismarsruut on elamuala ja kooli vahel läbi mõisapargi riigiteele, kus on reguleerimata ülekäigurada,“ lisas Taal.

Aasta keskmine ööpäevane liiklussagedus oli 2015. aastal selles lõigus 7090 autot ööpäevas, millest raskeliiklus moodustas ca 17%. „Ehituse eesmärk on jalakäijate ning jalgratturite liiklusohutuse taseme tõstmine. Samas on oluline ka riigitee nr 2 Adaveret läbiva lõigu piirkiiruse tõstmine kuni 70 km/h,“ rääkis ehitusvaldkonna juht.

Tööd algavad Adavere mõisa pargis puude langetamise ja puude võrade piiramisega. 9. mail alustatakse jalgtee tunneli sademeveetrassi ehitustöödega ja 16. mail tee-ehituslike töödega. 6. juunist 11. juulini on liiklus suunatud ümbersõiduks Adavere aleviku Aia ja Pargi tänavatele. Tänu ümbersõidule saavad liiklejad sujuvalt ilma seisakuteta liigelda ega pea ehitusobjekti läbima. 

Objekti projekteerija oli Novarc Group AS. Ehitustööde teostaja on GRK Infra AS, omanikujärelvalvet objektil teostab Infragate Eesti AS.  Ehitust rahastatakse Maanteeameti eelarvest ja objekti maksumus on üle 1 180 000. Adavere lõigu ehitustööd on planeeritud lõpetada augustis 2016.

Täiendav info:

Evelin Kütt
Maanteeamet
Avalike suhete osakond
6119420 / 53041491
evelin.kytt@mnt.ee

Veel uudiseid samal teemal

Teetööd maanteel
22.07.2019

Augusti lõpuni tuleb praamiga Saaremaale ja tagasi mandrile liikudes arvestada teetöödega

Risti–Virtsu–Kuivastu–Kuressaare maanteel km 50,1–56,3 Tuudi–Ridase lõigul teostatakse tee rekonstrueerimise töid. Töid teostatakse kogu remonditaval teelõigul. Ajavahemikul 24.07.–01.08. teostatakse remonditaval teelõigul aluse stabiliseerimise töid. Tööde käigus kaetakse osa teest bituumeni ja ...Loe edasi
Aadu Lassi preemia sai Marek Koit
26.11.2018

Insener Aadu Lassi nimelise teedevaldkonna auhinna laureaadid on insenerid Marek Koit ja Aleksander Kaldas

Maanteeamet ja Asfaldiliit kuulutasid välja Insener Aadu Lassi nimeline teedevaldkonna auhinna laureaadid kahes kategoorias: Aadu elutööpreemia ja Aadu inseneripreemia. Aadu inseneripreemia omastati silmapaistvate saavutuste eest teedevaldkonna arengu ja jätkusuutlikkuse tagamisel ...Loe edasi
Tee
19.10.2018

Ootame nominente teedeala auhindadele

Maanteeamet ja Asfaldiliit kuulutavad välja konkursi insener Aadu Lassi nimelise teedevaldkonna auhinna preemiatele. „Eesti teedeinsenerid on teinud läbi aegade märkimisväärset tööd ehitades, projekteerides ja hooldades Eestimaa teid, ent tunnustust ei ...Loe edasi