Augusti lõpus toimub suurim Põhja- ja Baltimaade teedealane konverents

2. august 2017 - 9:24

Maanteeamet korraldab 27.-30. augustil Tallinnas XXIX Rahvusvahelist Balti Teede konverentsi.

Konverentsist võtavad osa rohkem kui 30 riigi teedeala eksperdid, maanteetranspordiga seotud teadusasutuste esindajad ja valdkonna ametnikud.

Käsitlusele tulevad teede ja sildade ehitus ning hooldus, liiklusohutus, ühistransport, keskkond ning erinevad IT lahendused. Teiste seas jagavad oma teadmisi Maailma Teede Assotsiatsiooni president Claude Van Rooten, maailma üks juhtivaid tulevikutegijaid isejuhtivate autode teemal Raz Peleg, tunnustatud liiklusohutuse spetsialist Dan Campsall ning Rootsi, Soome maanteeametite peadirektorid ja palju tunnustatud eksperdid üle maailma.

Kokku on konverentsile registreerunud üle 600 osavõtja.

Konverentsi raames toimub ka näitus, kus on uuemate tehnikate ja tehnoloogiatega esindatud üle 70 firma Euroopast ja kaugemaltki.

Konverentsi jäädvustamisest huvitatud ajakirjanikel palume oma akrediteeringu soovist teada anda hiljemalt 20. augustiks 2017 aadressil ursula.nou@mnt.ee.

Balti teedeala spetsialistide liit Balti Teedeliit on Eesti, Läti ja Leedu koostööplatvorm teadmiste ja kogemuste vahetamiseks alates 1927. aastast. Esimene kolme riigi maanteelaste ühiskonverents peeti 1932. aastal Riias. Järgmine Balti riikide ühiskonverents ja näitus toimub rotatsiooni korras 2021. aastal Lätis. Eestil on eesõigus järgmist konverentsi korraldada 12 aasta pärast.

Lisainfo https://brc2017.mnt.ee/