Digitaalse sõidumeeriku juhikaardid jõuavad täna Tallinna

9. oktoober 2020 - 14:12
Büroo

Täna kell 16.30 jõuavad sõidumeeriku juhikaardid Tallinna ja pärast seda Saue teenindusbüroosse. Teistesse büroodesse jõuavad kaardid kulleriga esmaspäeva (12.10) jooksul. Kaardile peab selle tellinud isik ise järgi tulema või volitama kedagi kirjalikult enda eest kaarti kätte saama.

 „Kõik kliendid, kes on kaardi tellinud Tallinna või Saue büroosse ja tulevad täna sellele järgi enne kella viit õhtul, saavad selle kätte. Siiski palume varuda kannatust, sest kaardid tuleb enne väljastamist registrisse kanda,“ selgitas Maanteeameti liiklusdirektor Meelis Telliskivi.

Maanteeamet saadab e-kirja kõigile, kes on enda e-posti aadressi andnud, kui kaart on büroosse saabunud. Esmaspäeval väljastavad erandkorras juhikaarte ka need bürood, mille teenindussaalid on tavaliselt sel päeval suletud.

Veoettevõtjate ja autojuhtide kahjude ning saamata jäänud tulude hüvitamine toimub riigivastutuse seaduse alusel. Oluline on, et taotluses tuuakse välja selge ja tõendatud seos Maanteeameti tegevusetuse ja kahju saamise vahel.

Sõidumeerikukaart on digitaalses sõidumeerikus kasutamiseks mõeldud kiipkaart, mis võimaldab identifitseerida kaardi omaniku/valdaja ning salvestada ja säilitada andmeid. Alates 26. augustist kuni tänaseni aegus 595 juhikaarti ning uute kaartide tarne viibis seoses koroonaviirusest tingitud probleemidest kiipe ja kaarditoorikuid tarnivates riikides. Edaspidi toimuvad tarned tavapäraselt ja kaart saabub kahe nädala jooksul alates taotlemisest.

Maanteeameti teenindusbüroosse tulles kanna kaitsemaski ja pea kinni 2+2 reeglist. Büroo uksel on märgitud maksimaalne ruumis viibivate klientide arv. Haigustunnustega klientidel palume bürood mitte külastada!

Veel uudiseid samal teemal

Büroo
28.12.2020

Tänasest saab Maanteeameti teenindusbüroosid külastada vaid broneeringute alusel, Jõhvi teenindusbüroo on suletud

Maanteeamet sulgeb alates esmaspäevast, 28. detsembrist koroonaviiruse leviku tõkestamiseks ajutiselt Jõhvi teenindusbüroo. Teisi büroosid saab külastada ainult broneeringute alusel. Külastuse aja saab broneerida siin. Jõhvi büroosse tellitud dokumentide väljastamiseks helistage ...Loe edasi
Büroo
08.12.2020

Maanteeametis eksameid tehes ja teenindusbürood külastades kanna maski

Lähtudes Vabariigi Valitsuse korraldusest tuleb Maanteeametis eksameid tehes ja teenindusbürood külastades kanda maski, et vähendada nakatumise ohtu. Palume klientidel maskid ise kaasa võtta ning need ette panna enne sõidueksami autosse ...Loe edasi
UK juhiluba
06.10.2020

Ühendkuningriigi juhiloa kehtivus ja vahetamine Eestis peale Brexiti üleminekuperioodi

Kuni Brexiti üleminekuperioodi lõppemiseni (31.12.2020) Eestisse elama asunud isiku Ühendkuningriigi juhiluba kehtib veel 12 kuud pärast üleminekuperioodi lõppemist ehk kuni 31.12.2021. Selline juhiluba vahetatakse samadel tingimustel nagu teise Euroopa Liidu ...Loe edasi