E-teeninduses saab taotleda mootorratta, veoauto ja bussi juhtimisõigust

20. jaanuar 2016 - 0:00

Maanteeameti e-teeninduses saab nüüd taotleda mootorratta, veoauto ja bussi juhtimisõigust ning juhiluba. Samuti on lisandunud võimalus registreerida vastava kategooria teooriaeksamile.  Uuendus puudutab tuhandeid inimesi aastas, kes taotlevad eelnimetatud mootorsõidukite juhtimisõigust.

Alates sellest nädalast saab lisaks B-kategooria juhiloale taotleda A-, C- ja D-kategooria ning vastava alamkategooria (nt A1, A2 või C1) mootorsõiduki ning BE-kategooria autorongi juhtimisõigust ja juhiluba. Samuti on nüüdsest võimalik registreerida eelpool nimetatud kategooriate teooriaeksamitele. Pärast edukat teooriaeksami sooritamist saab büroos registreerida vastava kategooria sõidueksamile. 

„Uuendus puudutab ligi 5000 inimest aastas, kes seni on pidanud nii kategooria kui alamkategooria tõusu taotlemiseks tulema Maanteeameti teenindusbüroosse,“ selgitab Maanteeameti peadirektori asetäitja Meelis Telliskivi, „antud uuendus loodi vastavalt kasutajate soovidele.“

E-teeninduses saab täiendava kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust taotleda ja teooriaeksamile registreerida juhul, kui autokool on andmed koolituskursuse lõpetamise kohta edastanud liiklusregistrisse. Olemas peab olema kehtiv tervisetõend, foto ja allkiri ning taotleja elukoht on rahvastikuregistri andmetel Eestis. Samuti ei tohi juhtimisõigus olla ära võetud, peatatud või kehtetuks tunnistatud.

E-teenindusse on lisandunud ka võimalus esitada autorongi koosseisus kasutatava haagise andmed, mis edastatakse Maksu- ja Tolliametile. Deklareerida tuleb autorong, mille mass on suurem kui 12 tonni ja mille veoauto on registreeritud liiklusregistris. Uue rakendusega on isiku deklareeritud andmed koheselt kantud liiklusregistrisse, varem pidi vahetoimingut tegema büroo töötaja.Tegu oli viimase Paberivaba ARK-is toiminud sõidukite toiminguga, mis viidi üle uude e-teenindusse. 

Maanteeamet avas uue e-teeninduse 2014. aastal. E-teeninduse eesmärk on muuta toimingute tegemine lihtsamaks, kiiremaks ja soodsamaks. Tänaseks tehakse Maanteeameti e-teeninduses 43,96% kõigist toimingutest. E-teenindus asub aadressil eteenindus.mnt.ee. 

Täiendav info:

Triin Adamson
Avalike suhete peaspetsialist
Maanteeamet
Tel 611 9308
E-post: triin.adamson@mnt.ee