Esmaspäevast, 27 aprillist saab eelbroneeringu alusel külastada kuut teenindussaali

24. aprill 2020 - 15:45

Pea kõiki Maanteeameti teenuseid on võimalik kontaktivabalt või minimaalse kontaktiga osutada. Esmaspäevast, 27. aprillist teenindame oma kliente ka Tallinna, Saue, Jõhvi, Pärnu, Tartu ja Viljandi teenindussaalis eelbroneeringu alusel (välja arvatud sõiduki registreerimine ja registreerimiseelne kontroll). Peale selle alustatakse A-kategooria ja Kaitseväe rasketehnika sõidueksamite vastuvõtmisega, kuna seda saab teha kontaktivabalt või minimaalsete kontaktidega.

Nakkusohu vältimiseks soovitab Maanteeamet siiski eelistada eriolukorra ajaks välja töötatud kontaktivabu või minimaalse kontaktiga teenuseid, mida tehakse endiselt kõigis büroodes. Maanteeameti e-teeninduses saab osta ja müüa sõidukeid, vahetada juhiluba ning vajalikud dokumendid tellida postiga koju. E-posti teel saab registreerida sõidukeid, taotleda rahvusvahelist juhiluba ja tellida pädevustunnistust. Näiteks on eriolukorra algusest e-teeninduses vormistatud 13 368 sõiduki omanikuvahetust ning vahetatud 5754 juhiluba.

Kui kliendil ei ole võimalik hädavajalikku teenust saada e-teenusena, siis saab ta teenindusaja Maanteeameti büroosse broneerida kirjutades aadressile info [at] mnt.ee või helistades infotelefonile 620 1200.

A-kategooria sõidueksamitele saab esialgu registreerida läbi autokooli, maist saab aja broneerida e-teeninduses. A-kategooria teooriaeksamile saab end kirja panna e-teeninduses. Eksameid võetakse vastu Jõhvis, Pärnus, Tartus ja Tallinnas. Loe, millega arvestada, kui tuled A-kategooria sõidueksamile, siit.

Maanteeameti teenindusbüroodes, kus teenuseid osutatakse, järgitakse rangelt ametlikke nõudeid ja soovitusi, et vähendada nakkusohtu. Kliendid peavad kandma eksamitel maske ning haigena mitte Maanteeameti büroosid külastama. Seega palume klientidelt mõistvat suhtumist.

Maanteeametile tulnud küsimused ja vastused eriolukorras teenuste osutamise kohta on koondatud siia. Oluline on meeles pidada, et taotluste läbivaatamise kiirendamiseks tuleb täpselt järgida kodulehel või e-teeninduses olevaid juhiseid.