Igaühe jaoks on sobiv helkurtoode

11. oktoober 2016 - 13:51

Täna algab Maanteeameti, Politsei- ja Piirivalveameti, Prike ning kindlustusseltside IF, PZU ja Seesam koostöös helkurkampaania "Olen silmapaistev". Kampaania eesmärgiks on inspireerida elanikkonda läbi uudsete lahenduste tutvustamise leidma sobivaim viis enda pimedal ajal nähtavaks tegemiseks.

Eestlaste meelestatus helkuri vajalikkuse osas on ülikõrge – 2015.a küsitluse kohaselt on see näitaja üle 14-aastase elanikkonna seas 91% ja laste puhul 99%. Tegelikkuses kinnitab enda rõivale mõne enda nähtavaks tegemise vahendi 66 % täiskasvanutest. Helkuri mittekandjad on reeglina 16 – 34-aastased, mehed, tallinlased ja igapäevased autosõitjad.

Politsei- ja Piirivalveameti andmete kohaselt jättis 2015. aastal liikluses elu 24 jalakäijat, kellest 16 said surma pimedal ajal. Hukkunutest vaid kolm kandsid helkurit. Jalakäijaõnnetused toimuvad suures osas neljas linnas – Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas. Eelnevat arvesse võttes ei saa keskenduda ainult helkuri vajalikkusele maanteel, vaid aina suurema tähelepanu all on ka asulakeskkond oma spetsiifikaga.

"Oluline on, et me pimedatel õhtutel ja hommikutel silma paistaksime ja üksteist märkaksime. Seetõttu on soovituslik kanda korraga mitmeid eri funktsiooniga valgustpeegeldavaid tooteid, millest üks peaks olema kindlasti sertifitseeritud," ütleb Maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand. Innovatiivseteks lahendusteks on helkuraerosool, laetavad helkurid, helkurtraksid, helkurniidiga kudumid, rõivale triigitavad helkivad kujundid, helkurkleebised ja -prossid, käsitööhelkurid, helkurpulgad jalgratta kodaratele jne. 

PZU Kindlustuse turundusjuht Triin Piibor rõhutab liikluskultuuri edendamise vajalikkust, et aidata inimesel olla võimalikust õnnetusest sammu võrra ees. "Täna on kaubanduses saadaval väga põnevaid helkurlahendusi, mis sobivad erinevate eelistuste ja elustiilidega inimestele." If Kindlustuse turundusjuht Tambet Asi lisab, et tihti kiputakse helkuri sobivust ületähtsustama, kuid tegelikult peaks iga liikleja kandma helkurit nagu presidendi auraha – suure uhkusega. "Autojuhi silmis on helkuriga jalakäija alati armastatud, vaatamata sellele, milline lõige või materjal paraskjagu moes on."

Seesami varakindlustuse tootejuht Dagmar Gilden kutsub üles ise helkurit valmistama: "Perega veedetud aeg on kõige väärtuslikum ja koostegemine suurendab nii turvalisust kui ka pakub rõõmu."

AS Prike personalijuht Kelly Kuur toob välja, et nende sotsiaalselt vastutustundlik ettevõte liitus "Olen silmapaistev" kampaaniaga, kuna antud ettevõtmise järele on reaalne vajadus ning ellu viiduna muudab see ühiskonda paremaks.  

Kampaania oluliseks osaks on Maanteeameti ja partnerite iganädalased aktsioonid, eesmärgiga tõsta esile üks liikluses ohustatud sihtgrupp. Sel nädalal on fookuses noored ning pressikonverentsil kingitakse Koolitantsu Kompaniile erinevad helkurtooteid, mis leiavad kasutust ka nende etenduses.

Maanteeameti helkurkampaania "Olen silmapaistev" kestab 11. detsembrini ning selle aja jooksul viiakse läbi üheksa erinevat enda nähtavaks tegemise aktsiooni, mis kaasab nii vastsündinuid, tudengeid, mehi, töökollektiive, tervisesportlasi kui ka eakaid. 

Pressikontakt:
Gerli Grünberg
Ennetustöö osakond
Tel: 446 4603
Mob: 5305 4499
e-post: gerli.grynberg@mnt.ee

Veel uudiseid samal teemal

23.04.2019

Liiklus ei ole koht, kus püüda aega „tagasi võita“

Möödunud aastal oli 26. hukkunuga liiklusõnnetuses üks põhilisi riskitegureid kiirus – selle ületamine või teeoludega mittearvestamine. Liiklus ei ole rallisõit, kus kiirust suurendades püütakse aega tagasi võita. Need mõned võidetud ...Loe edasi
22.04.2019

Jalgratas vajab enne hooaja algust sõidukorda seadmist

Kevadiste ilmade saabumisega peavad sõidukijuhid olema tavapärasest veel tähelepanelikumad ning teadvustama, et teel liiklevad taas kaherattaliste juhid, kellega tuleb teed jagada. Oma ohutuse nimel saavad palju ära teha jalgratturid ise: ...Loe edasi
Mootorrattur
09.04.2019

Tartus ja Tallinnas toimuvad mootorratturite harjutuspäevad

Maanteeamet kutsub mootorrattureid harjutuspäevadele, mis toimuvad Maanteeameti büroodes Tallinnas 27. aprillil ja Tartus 1. juunil. Üritus on tasuta, kuid nõuab eelnevat registreerimist. Harjutuspäeval on nii teoreetiline kui ka praktiline osa: ...Loe edasi