Kahe ööpäevaga valmis uus Sillamäe raudteeviadukt

8. veebruar 2017 - 9:10
Sillamäe raudteeviadukt

Uue lahendusega hoitakse tulevikus ära 48-64 minuti ulatuses liiklustakistusi ööpäevas.

Möödunud nädalavahetusel, 3.-4. veebruaril läbiti Tallinn–Narva maantee ja Sillamäe sadama raudtee eritasandilise ristmiku ehitusel oluline verstapost. Sadama raudteeühendus peatati 48 tunniks, et oma kohale asetada uus raudteeviadukt. Kuigi ülejäänud kanali kaevamisega on veel hulk tööd, siis viadukti sai oluliselt varem paika asetada. Viadukt valati raudtee kõrval eelnevalt valmis ning oodati, kuni see on piisavalt kivinenud. Selleks tuli paigaldada 48 tunni jooksul õigele kõrgusele viadukti sambad ning nende peale nihutada viadukti sildehitis. Sellele eelnes raudtee lahtiühendamine ja järgnes uue raudtee paigaldamine.

Raudtee sulgemise ja lammutamisega alustati 3. veebruaril kell 7.15. Uue viadukti paika tõmbamine algas 4. veebruaril kell 5.30, kestes kaks tundi. Raudteel taastati liiklus 5. veebruaril kell 3.45 ning esimene täislastis rong ületas viadukti kell 4.23.

Tallinn–Narva ja Sillamäe sadama raudtee kahetasandilise ristmiku ehituse ja Sillamäe linna lõigu ümberehituse projekti eesmärgiks on lahendada põhimaantee 1 (E20) Tallinn–Narva km 184,22 asuv samatasandiline  ristumine Sillamäe sadama raudteega eritasandiliselt. Sillamäe sadamasse sisenes ja väljus kaheksa rongi kooseisu ööpäevas. Sõidutee sulgemise kestvus oli umbes 3-4 minutit ühe läbimise kohta. Seega hoitakse uue lahendusega ära 48-64 minuti ulatuses liiklustakistusi ööpäevas.

Ehitustöid teostab GRK Infra AS ning omanikujärelevalvet teeb Telora-E AS. Tööde maksumus on 7 050 000 eurot. Projekti kaasrahastajaks on 85% ulatuses Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond. Projekti koostas Selektor Projekt OÜ.

Täiendav info:
Ursula Nõu
Maanteeamet
Avalike suhete osakond
58543561
ursula.nou@mnt.ee

Veel uudiseid samal teemal

Linti lõikavad Maanteeameti lõuna teehoiu osakonna juhataja Tarmo Mõttus ja AS TREV-2 Grupi juhatuse esimees Sven Pertens.
15.11.2019

Ajaloolise Postitee viimane lõik läbis innovaatilise taastusremondi

Täna, 15. novembril 2019 avati Varbusel sümboolselt Postitee Vooreküla–Puskaru lõik, mis läbis sel aastal täieliku taastusremondi. „Vooreküla–Puskaru teelõigul katsetasime innovaatilist lahendust ehk uue katte aluse ehitusel kasutati olemasolevat muldkeha pinnast, ...Loe edasi
Sõpruse sild Narvas
10.10.2019

Algab Eesti ja Venemaa vahelise silla remont Narvas

14. oktoobril 2019 algab Eesti ja Venemaa vahelise Narvas asuva Sõpruse silla remont, mille käigus silla teekate freesitakse ja asfalteeritakse. Remonttööde ajal suletakse vaheldumisi pool silda. Esimese poole sulgemine on ...Loe edasi
Keskpiire maanteel
05.09.2019

9. septembrist algavad keskpiirde ehitustööd Tallinna–Rapla–Türi maanteel

Esmaspäeval, 9. septembril 2019 alustatakse Tallinna–Rapla–Türi maantee km-l 17,6–21 keskpiirde ehitustöödega, et muuta antud teelõigul liiklemine ohutumaks. Tööde käigus rajatakse 3,4 km pikkusele Kirdalu–Tagadi lõigule sõidusuundasid eraldav põrkepiire. Vasak- ja ...Loe edasi