Keila–Haapsalu maantee Keedika–Linnamäe lõigul alustatakse rekonstrueerimistöödega

27. märts 2020 - 12:24

6. aprillil 2020 alustatakse Keedika–Linnamäe teelõigul km 54,9–62,8 rekonstrueerimistöödega. Tööde eesmärk on viia teelõigu amortiseerunud kate vastavusse liiklussagedusega ning tõsta sõidumugavust ja liiklusohutust.

Teelõigu rekonstrueerimise käigus freesitakse olemasolev kattekiht, rajatakse uued dreen- ja killustikukihid, uus kompleksstabiliseeritud alus ning kogu lõigule uus kahekihiline asfaltbetoonkate. Asendatakse kõik olemasolevad truubid ja liikluskorraldusvahendid.

Aprilli esimestel nädalatel alustatakse väljamärkimis- ja raadamistöödega, misjärel jätkatakse kaevetööde ning teetruupide ehitusega. Orienteeruvalt kuu aja pärast ehk mai alguses alustatakse põhiliste teetöödega, siis freesitakse vana asfaltkate, alustatakse tee muldkeha laiendamisega ning ehitatakse välja uued katendikonstruktsiooni kihid. Töid tehakse lõikude kaupa – kogu rekonstrueeritav teelõik on jagatud kaheks ligi 4 km osaks. 

Esimeses etapis alustatakse töödega Keedika poolsest otsast ning liigutakse Linnamäe poole. Peale esimesele lõigule alumiste konstruktsioonikihtide rajamist, alustatakse mai lõpus paralleelselt töödega ka teisel lõigul.

Teetööde käigus ümbersõite ette nähtud ei ole, kuid arvestada tuleb liikluspiirangutega vahetult töötsoonis ning ajal, mil tee on veel lõplikult asfalteerimata. Töötsoonis on liikumiskiirus 30–50 km/h olenevalt tehtavatest töödest. Tööde ajal on vähemalt üks sõidusuund liiklejatele alati avatud. Kõigi tööde teostamisel ja tööde vaheaegadel, kui pole tagatud vähemalt 1+1 sõiduraja olemasolu, kasutatakse liikluse reguleerimiseks foore või liiklusreguleerijaid. Ehitustööd kestavad viis kuud.

Arvestades valitsuse kehtestatud eriolukorda, kinnitame, et ehitustööde tegijad järgivad kindlasti Terviseameti poolt kehtestatud ohutusnõudeid ja juhiseid.

Objekti projekteerija oli Selektor Projekt OÜ. Omanikujärelevalvet teostab Infragate Eesti AS ja ehitustöid teeb Tariston AS. Tööde maksumus on ligi 2,6 miljonit eurot.

Veel uudiseid samal teemal

25.09.2020

Täna õhtul avatakse liiklusele Nõva sild

Täna, 25. septembri 2020 õhtul kell 20 avatakse Rakvere-Rannapungerja maantee 27. kilomeetril asuv Nõva sild taas liikluseks. Vana Nõva silda rekonstrueeriti viimati 1978. aastal. Vana sild koosnes kahest eri aegadel ...Loe edasi
24.09.2020

Väo liiklussõlmes tulevad olulised liikluskorralduse muudatused

Esmaspäeval, 28. septembril 2020 muutub liikluskorraldus oluliselt Tallinna–Narva maanteel Väo liiklussõlmes, kus linnast väljuv suund viiakse üle uutele valmisehitatud teedele. Seni on ehitustöid tehtud valdavalt nendel aladel, kus liiklust peal ...Loe edasi
18.09.2020

Laagna teel muutub liikluskorraldus

Alates esmaspäevast, 21. septembrist 2020 muutub liikluskorraldus Laagna tee üleminekul Rahu teeks. Seoses ehitustöödega kitsendatakse Rahu tee vasakpoolset otsa ja nihutatakse liiklus paremale poole. Mõlemas suunas on liiklemiseks tagatud 1+1 ...Loe edasi