Kruusateede kandevõime nõrgenemise tõttu on sõiduolud kohati raskendatud

23. detsember 2016 - 10:25

Viimaste nädalate sulailmad on viinud riigi kruusateed piirkonniti olukorda, kus autode liikumine on raskendatud. Keerulisem on olukord Lääne-Eestis.

Kruusateede muldkehade alumised kihid on kohati veel jääs, ülemine kruusakiht aga sulamas või sulanud ja veest läbi imbunud. Üleval olev vesi ei pääse allapoole ning tihti ka mitte külgsuunas välja voolama. Praegune olukord on sarnane teede kevadise lagunemisega.

Metsa- ja turbaveo ning muude raskete vedude mõjul võivad kruusateed veelgi rohkem kahjustatud saada ja kaotada kandevõime täielikult. Seetõttu on paljudel riigiteedel piiratud raskete veokite liikumist, mille eesmärk on teede ulatusliku kahjustamise ärahoidmine. Praeguseks on ligi 900 kilomeetril riigiteedel kehtestatud massipiirangud, mida saab jälgida rakendusest Tark Tee https://tarktee.mnt.ee/ nii kaardi kui tabeli kujul.

Püüame teha kõik endast oleneva, et teede seisukorda parandada, kuid enne hööveldamisega alustamist tuleb enamasti ära oodata teepinna tahenemine, sest märja kruusakihi liigutamine ühest tee äärest teise ei anna oodatud tulemust.

Maanteeamet ootab liiklejatelt mõistvat suhtumist ja palub kehtestatud piirangutest kinni pidada.

Täiendav info:
Kai Simson
Maanteeamet
Avalike suhete osakond
636 1126 / 506 1407
kai.simson@mnt.ee