Kutsume üles esitama nominente Aadu Lassi nimelisele teedevaldkonna auhinnale

7. september 2020 - 13:28

Maanteeamet ja Asfaldiliit kuulutavad välja konkursi insener Aadu Lassi nimelise teedevaldkonna auhinna elutöö- ja inseneripreemiatele. Kandidaate saab esitada kuni 05.10.2020.

Käesoleva aasta laureaadid kuulutatakse välja 5. novembril TalTechis toimuval Asfaldipäeval.

Konkursi eesmärk on teedeinseneri elukutse propageerimine, erialase tegevuse ja väljapaistvate saavutuste väärtustamine ning teedevaldkonnale pühendunud ja selle arengut mõjutanud inseneride tunnustamine. Insener Aadu Lassi nimeline teedevaldkonna auhind antakse välja kahes kategoorias: elutööpreemia ja inseneripreemia.

Auhinnasaajad valib välja Asfaldiliidu ja Maanteeameti koostöös kokku kutsutud üheksaliikmeline auhinnakomisjon ja kuhu kuuluvad nii erialaliitude, teedeehituse eriala õpetavate õppeasutuste, avaliku kui ka erasektori esindajad.

Eelmisel aastal pälvis Aadu inseneripreemia juba üle 20 aasta teedel valitsevale ilmastikule ja Eesti teeilmajaamade võrgu ja teehoolde tugisüsteemide rajamisse ja kujundamisse pühendunud Märt Puust, kes töötab AS-is Teede Tehnokeskus ITS osakonna projektijuhina. Aadu Lassi elutööpreemia omistati Koit Tsefelsile, tänu kellele on sotsialismiaegne teedesüsteem viidud vastavusse kaasaegse ühiskonnamudeliga. Koidu eestvedamisel teostavad riigiteedel hooldetöid erafirmad, mis on muutnud süsteemi paremaks ja efektiivsemaks.

2019. aastal pälvis Aadu inseneripreemia teedevaldkonna arengu ja jätkusuutliku tagamise eest Marek Koit, kes on ÜLE OÜ juhatuse liige. Aadu Lassi elutööpreemia omistati Aleksander Kaldasele pikaajalise ja pühendunud inseneritöö eest teedevaldkonnas.

Inseneripreemia laureaadi preemia juurde kuulub auhinna skulptuur, mille on valmistanud skulptor Elo Liiv.

Kandidaadid tuleb esitada hiljemalt 5.10.2020 aadressile Annika.Kitsing [at] mnt.ee. Täpsemad juhised leiate statuudist.