Maanteeamet esitab liiklejatele väljakutseid

8. juuli 2019 - 9:55
Väljakutsete nädal

Maanteeamet alustab 12. juulil väljakutsenädalaga, mille jooksul kutsume liiklejaid ennast teadlikus liikluskäitumises proovile panema.

„Väljakutsete vastuvõtmine ehk enda proovilepanek milleski ootamatus on väga populaarseks saanud. Maanteeamet esitab nüüd väljakutse kõigile, kes soovivad liikluses teadlikumalt käituda. Alustuseks kutsume liiklejaid olema oma sõpradele kaine rool, aga juba laupäeval, 13. juulil kutsume üles lähedase sõiduvahendit kontrollima,“ selgitab Maanteeameti ennetustöö osakonna ekspert Gerli Grünberg.

Väljakutsenädala üritused:

  • 12.07 – Olen täna sõbrale kaine rool. Lähedaste võimuses on alkoholi tarvitanud inimest takistada sõidukirooli istumast või takistada sõidukijuhti üldse alkoholi tarvitamast. Aita sel päeval sõber turvaliselt peole ja peolt koju: omasid ei lasta täis peaga rooli! Ürituse leiab siit.
  • 13.07 – Teen täna enda ja sõbra liiklemisvahendi korda. Kõik, mis liigub, vajab hooldamist. Vaata üle, kas su auto õlitase on normis või kas rattakett on õlitatud. Uuri ka näiteks vanaemalt või naabritädilt, kuidas on lood nende jalgratastega. Ürituse leiab siit.
  • 14.07 – Valin täna peatoe õige kõrguse. Kas sa teadsid, et peatugi ei ole vaid mugavuselement? Autoõnnetuse korral on peatoe ebaõige seadistuse tõttu väga suur risk saada surmavaid vigastusi või seljaaju trauma. Ja kui juba peatuge üle vaatad, siis kontrolli, kas turvavööl ei ole keerde sees ja kas pingutusmehhanism toimib. Ürituse leiab siit.
  • 15.07 – Täna liiklen teisiti. Kui liikled tavaliselt autoga, siis miks mitte teha seda täna jalgsi? Kui ühistranspordiga, siis miks mitte teha seda täna jalgrattaga? Leia endale sobivaim viis, kuidas teisiti liigelda. Ürituse leiab siit.
  • 16.07 – Järgin täna piikiirust. Liiklus ei ole koht, kus püüda aega tagasi võita. Piirkiiruse eiramine ei mõjuta ainult ühte ohukomponenti, vaid mõjub doominoefektina rohkematele teguritele. Võta aega, et ohutult punktist A punkti B jõuda. Ürituse leiab siit.
  • 17.07 – Täna ei näpi liigeldes telefoni. Rööprähklemine liiklusesse ei sobi! Katseta sel päeval, kuidas on veeta üks päev autoroolis kõrvaliste tegevusteta. Kui juhid, siis juhi! Ürituse leiab siit.
  • 18.07 – Täna peatun, vaatan, veendun ja tänan! Liikluses on jagatud vastutus – ka jalakäijal on oluline enne teeületust peatuda, vaadata mõlemale poole ja veenduda teeületuse ohutuses. Kui sõidukijuht laseb sind üle tee, siis ole hea ja täna teda! Ürituse leiab siit.

Väljakutsenädal toimub 12.–18. juulil ning liituda on võimalik Maanteeameti Facebooki lehel. Tegu on esmakordse ürituste sarjaga, mille raames loositakse välja kolm 50-eurost Neste kinkekaarti, kolm 50-eurost rattapoe kinkekaarti ning kolm enda nähtavaks tegemise komplekti.

 

Rohkem informatsiooni:
Gerli Grünberg
Ennetustöö osakonna ekspert
53054499
gerli.grynberg@mnt.ee

Veel uudiseid samal teemal

Liiklus
23.03.2020

Naastrehvide vahetamisega võib veel oodata

Naastrehvide vahetamisega ei pea kiirustama, kuna aprillis võib temperatuur langeda miinuskraadideni. „Suverehvidele ülemineku aeg on tehtud Eestis paindlikuks, kuna ilmastikuolud erinevad riigi eri piirkondades. Ilmaennustusportaalid näitavad miinuskraade nii aprilli keskel ...Loe edasi
26.11.2019

Teed võivad muutuda erakordselt libedaks

Mitmel pool mandri-Eestis on teedel juba jäidet. Riigi Ilmateenistus hoiatab, et kohati võib sadada jäävihma. Ilmaprognoosi kohaselt jõuab hommikul saartele tihedam sajuala, mis liigub sealt mandrile. Mandri lääneosas sajab vihma ...Loe edasi
Põhjamaade rehvimärk
26.11.2019

Alates 2022. aasta detsembrist võib kasutada ainult põhjamaade kliimasse mõeldud talverehve

Alates 1. detsembrist 2022 peavad sõidukite naastudeta talverehvid olema mõeldud põhjamaade kliimas kasutamiseks. Nõuetele vastavad rehvid on tähistatud märgiga, millel on kolm mäetippu ja lumehelves. Kõnealune märk näeb välja selline: ...Loe edasi