Maanteeamet ja Nordecon sõlmisid lepingu Tallinna–Narva maantee Sillamäe linna lõigu ümberehitustöödeks

5. oktoober 2020 - 11:11

Maanteeamet ja Nordecon AS sõlmisid lepingu Tallinna–Narva maantee km 184,7–187,5 Sillamäe linna lõigu ümberehitustöödeks. Tööde maksumus on 3,6 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Ehitustööd lõppevad 2021. aasta lõpuks.

Töid tehakse kokku 2,8 km pikkusel lõigul Tallinna–Narva maanteel, mis jääb Sillamäe linna ja Vaivara valla territooriumile. Suuremad ehitustööd toimuvad Pavlovi tänava ja Sillamäe-Viivikonna kõrvaltee ristmiku piirkonnas, kuhu rajatakse eritasandiline liiklussõlm. Ehitustööde tulemusel hakkab põhitee edaspidi kulgema uuel trassil süvendis, ristuvad kõrvalteed aga üle raudbetoonist kaarsilla.

„Tegemist on Sillamäe linnalõigu ohutustamise viimase etapiga, mille tulemusena saab lahendatud praeguse väga ohtlik Pavlovi tänava ristmik nii sõiduautode kui ka jalakäijate jaoks,“ ütles Maanteeameti ida teehoiu osakonna juhataja Anti Palmi.

„Sillamäe linna lõigu ümberehitustööde olulised märksõnad on liikluskorralduse kaasajastamine ja liiklejate turvalisuse tõstmine. Eritasandilise liiklussõlme rajamisega tagame, et kohalik liiklusvool ja maanteetrass saavad segamatult kõrvuti toimida,“ kommenteeris Nordecon AS juhatuse liige Priit Luman.

Põhimaantee E20 Tallinn–Narva on rahvusvahelise tähtsusega TEN-T teede võrgu maantee ja seega üks Eesti tähtsamaid maanteid, mida mööda toimub rahvusvaheline ja Põhja-Eesti suuremate asulate vaheline liiklus. Tee on oluliseks lüliks mõjupiirkonna suuremate keskustega.

Maanteelõigu ümberehitustööde käigus teostakse ka tehnovõrkudega seonduvaid töid, rajatakse sõiduautode- ja jalgrattaparkla ning Tallinna mnt 14 kinnistu tarbeks müratõkkesein.

Töö teostamise tähtaeg on 330 päeva.

Täpsemat infot liikluskorralduse ja -piirangute kohta leiab http://www.tarktee.ee/.

Veel uudiseid samal teemal

Kanama asukoha joonis
31.12.2020

Maanteeamet kuulutas välja riigihanke Tallinna ringteel Kanama–Valingu lõigu ehitamiseks

Täna, 31. detsembril 2020 kuulutas Maanteeamet välja riigihanke Tallinna ringteel Kanama–Valingu lõigu ehitamiseks. 4,6-kilomeetrine lõik ehitatakse 2+2 sõidurajaga maanteeks, et suurendada liiklusohutust, maantee läbilaskvust ja parandada sõidumugavust. Tööde käigus: rekonstrueeritakse ...Loe edasi
03.12.2020

Tallinna ringteel Väo–Lagedi teelõigul muutub liikluskorraldus

Homsest, 4. detsembrist 2020 muutub Tallinna ringtee km 0,6–2,8 Väo–Lagedi teelõigu liikluskorraldus seoses ühendusteede valmimisega. Tegemist on Tallinna ringtee Väo–Lagedi neljarajalise maanteelõigu ehitustööde viimase etapiga. Väo-Lagedi 2+2 teelõigu põhiosa ehitati ...Loe edasi
Aaspere-Haljala 2+2 teelõik öösel. Foto: Tiit Veermäe
23.11.2020

Rõmeda–Haljala teelõik on liiklemiseks valmis

Eelmise nädala lõpus lõppesid viimased ehitustööd Rõmeda–Haljala teelõigul Tallinna–Narva maanteel. Tallinna–Narva maanteel on Rõmeda-Haljala 2+2 teelõigu ehitus jõudnud nii kaugele, et ehitustööd on praktiliselt lõppenud ning nii põhimaantee kui ka ...Loe edasi