Maanteeamet kinnitas Harjumaa, Lääne-Virumaa ja Raplamaa maakondlike bussiliinide piletihinnad

28. juuni 2018 - 15:43

Täna allkirjastas Maanteeameti peadirektor käskkirja, millega kinnitas bussipileti hinnad MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse poolt korraldavatel avalikel bussiliinidel Harjumaal, Lääne-Virumaal ja Raplamaal.  

MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse soovil kehtestati Harjumaal, Lääne-Virumaal ja Raplamaal nulleurone maakondlik bussipilet, kuid nende palvel arvati nulleurose piletihinnaga sõitjate seast välja inimesed vanuses 20 – 62 eluaastat. MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse sõnul on antud vanuses inimestel üldjuhul sissetulek, mis võimaldab tasuda ühistranspordi kasutamise eest.

Seejuures selgitas MTÜ Põhja Ühistranspordikeskus, et ühistranspordi kasutajate arvu suurendamiseks lisatakse täiendavaid võimalusi ühistranspordi kasutamiseks. Lisaks säilitatakse olemasolevad kommertsbussi – ja rongiliinid, mis on olulised antud piirkonna elanike sõiduvajaduste katmiseks ja vähendatakse bussipiletite hinda. MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse sõnul muutusid soodsamaks e-üksikpilet nii Lääne-Virumaal kui ka Raplamaal ning kuupilet Harjumaal.

Alates 1. juulist kehtib nulleurone maakonna bussiliini pilet Viljandimaal, Valgamaal, Võrumaal, Põlvamaal, Järvamaal, Jõgevamaal, Tartumaal, Ida-Virumaal, Hiiumaal, Saaremaal ja MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse poolt korraldavatel liinidel Läänemaal. Pärnumaal kehtib nulleurone bussipilet neile, kes ei ole vanuses 20-62 eluaastat.

Vastused korduma kippuvatele küsimustele seoses nulleurose bussipiletiga maakondlikel bussiliinidel leiab siit.

Lisainfo:
Merit Mähar
Maanteeamet
Avalike suhete osakond
merit.mahar@mnt.ee
5192 8743