Maanteeamet ootab nominente Liiklusohutuse auhinnale

4. oktoober 2016 - 11:54

Maanteeameti ennetustöö ja liiklusohutuse osakonnad tunnustavad ka sel aastal Eesti parimaid liiklusohutuse ja -hariduse edendajaid. 

Liiklusohutuse auhinnaga tänatakse traditsiooniliselt selle valdkonna Eesti silmapaistvamaid õpetajaid, koostööpartnereid ja kohalikke omavalitsusi. Auhinnad antakse välja viies kategoorias, sh nii regioonipõhiselt kui ka üleriigiliselt:

  • Kohaliku omavalitsuse auhind;
  • Koostööpartneri auhind;
  • Sündmuse auhind;
  • Õpetaja auhind (lasteaedade, koolide, autokoolide õpetajad, liikluskoolitajad ja noorsootöötajad);
  • Eeskuju liiklusohutuses.

Kutsume kõiki asutusi, ettevõtteid ja üksikisikuid üles esitama konkursile oma kogukonna säravaid inimesi, liiklusohutustegusid ja -sündmusi. Kandidaadi üles seadmiseks tuleb esitada ettepanek, kus põhjendatakse nominendi esiletõstmist antud kategoorias ning saata pildid esitatu liiklusalasest tegevusest. Kandidaatide esitamise ja talle esitatud nõuetega saab täpsemalt tutvuda Liiklusohutuse auhinna statuudist.

Maanteeameti poolt moodustatud komisjon valib välja tunnustuse pälvivad isikud, organisatsioonid ja sündmuse ning tunnustuse saajaid tänatakse pidulikul vastuvõtul, mis toimub 8. detsembril Pärnus. 

Kandidaatide esitamiseks vajalikud tingimused ja dokumendid leiate Liikluskasvatuse koduleheküljelt http://www.liikluskasvatus.ee/taiskasvanud/tanuuritus/. Kandidaate saab esitada 6. novembrini  k.a e-posti aadressil kerli.tallo@mnt.ee, märgusõna all „Liiklusohutuse auhind“.

2015. aastal pälvis näiteks üleriikliku koostööpartneri kategoorias tunnustuse professor Dago Antov, autokooli õpetaja kategoorias Heli Ainjärv, aasta sündmuse kategoorias tunnustati Paide Gümnaasiumi õpilaste projekti „Helkur on popp“ jpt.

Lisainfo:
Kerli Tallo
Maanteeamet
Ennetustöö osakond
5568 1491
kerli.tallo@mnt.ee

Veel uudiseid samal teemal

26.11.2019

Teed võivad muutuda erakordselt libedaks

Mitmel pool mandri-Eestis on teedel juba jäidet. Riigi Ilmateenistus hoiatab, et kohati võib sadada jäävihma. Ilmaprognoosi kohaselt jõuab hommikul saartele tihedam sajuala, mis liigub sealt mandrile. Mandri lääneosas sajab vihma ...Loe edasi
Põhjamaade rehvimärk
26.11.2019

Alates 2022. aasta detsembrist võib kasutada ainult põhjamaade kliimasse mõeldud talverehve

Alates 1. detsembrist 2022 peavad sõidukite naastudeta talverehvid olema mõeldud põhjamaade kliimas kasutamiseks. Nõuetele vastavad rehvid on tähistatud märgiga, millel on kolm mäetippu ja lumehelves. Kõnealune märk näeb välja selline: ...Loe edasi
Liiklusohutuskampaania „Kui juhid, siis juhi“
16.09.2019

Kõrvalised tegevused kaotavad juhi roolist

Viimase 12 kuu jooksul on sõiduki juhtimise ajal mobiiltelefoni kasutanud 69% sõidukijuhtidest, kellest mõnda liiklusohtlikku olukorda on sattunud 24%. Kaks kõige levinumat ohtlikku olukorda sattumise põhjust on telefoni kasutamine ja ...Loe edasi