Maanteeamet suurendab saabuval talvel kõrgemate hooldetasemetega teede hulka

20. november 2018 - 13:19

Alates sellest hooajast suureneb nende teede hulk, millele hakkavad kehtima kõrgemad hooldetasemed.

„Sel aastal on veelgi rohkem neid teid, millele kehtib senisest kõrgem seisunditase ehk regulaarset libedustõrjet tehakse 1432 km võrra rohkem,“ märkis Maanteeameti peadirektori asetäitja hoolde alal Tarmo Mõttus.

Aasta tagasi määrati talvine tase 2 teedele, kus keskmine liiklussagedus on 500 autot ööpäevas, mis tähendab regulaarset libedustõrjet, ning enamasti on sõidujäljed lume- ja jäävabad. Kuid edaspidi algab talvine tase 2 juba alates liiklussagedusest 250 autot ööpäevas. Seetõttu vähenes kõige madalama tasemega teede (seisunditase 1) pikkus 1432 km võrra.

Sel talvel algab talvine tase 3 alates keskmisest liiklussagedusest 1500 autot ööpäevas, millega suurenes tasemega 3 kilomeetrite hulk 314 võrra. Kõige kõrgema tasemega teede 3+ tase algab liiklussagedusest 3000 autot ööpäevas, millega suurenes tasemel 3+ olevate teede kilometraaž 566 km võrra.

Seoses uuenenud nõuetega kasvavad kulud 1,9 miljonit eurot aastas, kokku kulub talihooldele ligi 17 miljonit eurot.

Lisaks on sellest talvest mobiilse Waze’i kasutajatele nähtavad tööd tegevad hooldeautod, mis asuvad liiklejast kuni 1 km raadiuses.

„Selle võimalusega soovime parandada liiklejate käitumist – lähenedes teehoolde sõidukile saab Waze’i kasutaja hoiatuse: ees on oht – lumesahk (snowplow), mis peaks vähendama möödasõitude ja ohtlike olukordade tekkimist,“ selgitas Mõttus.

Tuletame liiklejatele meelde, et talvel valitsevad siiski talvised teeolud ning kuigi Maanteeamet ja teehooldajad annavad endast parima, võib teedel olla lund ja libedust. Muutlike ilmaolude korral, nagu viimastel talvedel on tavaks saanud, muutub teede hooldamine keerukamaks, kuna ilma mõju teedele ei ole alati ette prognoositav.

„Soovitame kõikidel liiklejatel enne sõidu alustamist tutvuda teeolude portaalis tarktee.ee,“ lausus Mõttus. „Liikleja peab alati meeles pidama, et sõidukiirus ja -stiil tuleb valida vastavalt tee- ja ilmaoludele.“

 

Lisainfo:
Kai Simson
Maanteeamet
Avalike suhete osakond
kai.simson@mnt.ee
506 1407

Veel uudiseid samal teemal

17.01.2019

Maanteeamet kuulutab välja rasked ilmaolud viie maakonna kõrvalteedel

Täiendus 18. jaanuaril: Täna, 18. jaanuaril 2019 lõpetab Maanteeamet Lääne-, Pärnu-, Viljandi-, Harju- ja Raplamaa kõrvalteedel kehtinud rasked ilmaolud. „Ilm on stabiliseerunud, sademed lõppenud ja temperatuur püsib valdavalt miinuspoolel ning ...Loe edasi
08.12.2018

Maanteeamet kuulutab välja rasked ilmaolud Lõuna-Eesti kõrvalteedel

Täiendus 9. detsembril: Seoses jäite lõppemisega ja sõiduolude paranemisega on rasked ilmaolud Jõgeva, Tartu, Valga, Võru ja Põlva maakonna kõrvalteedel lõppenud. Täna, 8. detsembril 2018 kuulutab Maanteeamet välja rasked ilmaolud ...Loe edasi
Aadu Lassi preemia sai Marek Koit
26.11.2018

Insener Aadu Lassi nimelise teedevaldkonna auhinna laureaadid on insenerid Marek Koit ja Aleksander Kaldas

Maanteeamet ja Asfaldiliit kuulutasid välja Insener Aadu Lassi nimeline teedevaldkonna auhinna laureaadid kahes kategoorias: Aadu elutööpreemia ja Aadu inseneripreemia. Aadu inseneripreemia omastati silmapaistvate saavutuste eest teedevaldkonna arengu ja jätkusuutlikkuse tagamisel ...Loe edasi