Maanteeamet suurendab saabuval talvel kõrgemate hooldetasemetega teede hulka

20. november 2018 - 13:19

Alates sellest hooajast suureneb nende teede hulk, millele hakkavad kehtima kõrgemad hooldetasemed.

„Sel aastal on veelgi rohkem neid teid, millele kehtib senisest kõrgem seisunditase ehk regulaarset libedustõrjet tehakse 1432 km võrra rohkem,“ märkis Maanteeameti peadirektori asetäitja hoolde alal Tarmo Mõttus.

Aasta tagasi määrati talvine tase 2 teedele, kus keskmine liiklussagedus on 500 autot ööpäevas, mis tähendab regulaarset libedustõrjet, ning enamasti on sõidujäljed lume- ja jäävabad. Kuid edaspidi algab talvine tase 2 juba alates liiklussagedusest 250 autot ööpäevas. Seetõttu vähenes kõige madalama tasemega teede (seisunditase 1) pikkus 1432 km võrra.

Sel talvel algab talvine tase 3 alates keskmisest liiklussagedusest 1500 autot ööpäevas, millega suurenes tasemega 3 kilomeetrite hulk 314 võrra. Kõige kõrgema tasemega teede 3+ tase algab liiklussagedusest 3000 autot ööpäevas, millega suurenes tasemel 3+ olevate teede kilometraaž 566 km võrra.

Seoses uuenenud nõuetega kasvavad kulud 1,9 miljonit eurot aastas, kokku kulub talihooldele ligi 17 miljonit eurot.

Lisaks on sellest talvest mobiilse Waze’i kasutajatele nähtavad tööd tegevad hooldeautod, mis asuvad liiklejast kuni 1 km raadiuses.

„Selle võimalusega soovime parandada liiklejate käitumist – lähenedes teehoolde sõidukile saab Waze’i kasutaja hoiatuse: ees on oht – lumesahk (snowplow), mis peaks vähendama möödasõitude ja ohtlike olukordade tekkimist,“ selgitas Mõttus.

Tuletame liiklejatele meelde, et talvel valitsevad siiski talvised teeolud ning kuigi Maanteeamet ja teehooldajad annavad endast parima, võib teedel olla lund ja libedust. Muutlike ilmaolude korral, nagu viimastel talvedel on tavaks saanud, muutub teede hooldamine keerukamaks, kuna ilma mõju teedele ei ole alati ette prognoositav.

„Soovitame kõikidel liiklejatel enne sõidu alustamist tutvuda teeolude portaalis tarktee.ee,“ lausus Mõttus. „Liikleja peab alati meeles pidama, et sõidukiirus ja -stiil tuleb valida vastavalt tee- ja ilmaoludele.“

 

Lisainfo:
Kai Simson
Maanteeamet
Avalike suhete osakond
kai.simson@mnt.ee
506 1407

Veel uudiseid samal teemal

26.11.2019

Teed võivad muutuda erakordselt libedaks

Mitmel pool mandri-Eestis on teedel juba jäidet. Riigi Ilmateenistus hoiatab, et kohati võib sadada jäävihma. Ilmaprognoosi kohaselt jõuab hommikul saartele tihedam sajuala, mis liigub sealt mandrile. Mandri lääneosas sajab vihma ...Loe edasi
26.04.2019

Riigiteede hooldeautojuhid võtsid mõõtu kutsevõistlusel

Maanteeameti eestvedamisel toimunud hooldeautojuhtide kutsevõistluse võitis Tarmo Einling Leonhard Weiss Viater Ehitus AS-ist. Eile, 25. aprillil 2019 toimunud hooldeautojuhtide kutsevõistlusel osales 17 võistkonda, kes võistlesid kolmel alal: liiklustest, täpsussõit ja ...Loe edasi
Kruusatee veelompidega
14.03.2019

Talvised temperatuuride kõikumised on mõjunud teekatetele laastavalt

Selle talve suured temperatuuride kõikumised on mõjunud väga halvasti teekatetele ning palju on tekkinud löökauke ja pragusid. "Kogu talve jooksul toimunud külma ja sula pidev vaheldumine ning sellest tingitud tihedam ...Loe edasi