Maanteeameti e-teeninduses saab taotleda digitaalset sõidumeeriku autojuhi kaarti

29. aprill 2016 - 0:00

Sellest kuust lisandus maanteeameti e-teeninduskeskkonda uus teenus – digitaalse sõidumeeriku autojuhi kaardi taotlemine. Uuendus puudutab tuhandeid inimesi aastas, kes siiani on pidanud külastama nii sõidumeeriku kaardi taotlemiseks kui kätte saamiseks maanteeameti teenindusbürood.

Digitaalse sõidumeeriku autojuhi kaart on digitaalses sõidumeerikus kasutamiseks mõeldud kiipkaart, mis võimaldab kindlaks teha juhi isiku ning selle abil on võimalik salvestada juhi töö- ja puhkeajaga seotud andmeid, samuti sõiduki kiirust ja läbisõitu. „Siiani on keskmiselt väljastatud umbes 4500 autojuhi kaarti aastas. E-teeninduse kaudu maksab selle taotlemine 40 eurot, mis on 20% soodsam kui büroos,“ selgitab Anne Nurmik, Maanteeameti klienditeenindusjuht, miks peaks hakkama seda teenust kasutama just e-teeninduses. 

Taotleda saab küll e-teeninduses, aga sõidumeeriku autojuhi kaart väljastatakse endiselt maanteeameti teenindusbüroos, kuhu tuleb tellijal sellele järele tulla. „Digitaalse sõidumeeriku autojuhi kaarti ei saa posti teel saata, kuna tänane seadusandlus seda ei võimalda,“ kommenteeris Anne Nurmik. Meeles tuleb pidada, et sõidumeerik on nõutud üle üheksa istekohaga bussidel, autorongidel või autodel, mille lubatud täismass on vähemalt 3500 kilogrammi. 

Digitaalse sõidumeeriku autojuhi kaardi taotlust saavad teha isikud, kellel on kehtiv Eestis väljastatud vastava kategooria mootorsõiduki juhiluba. Samas ei ole kehtivat välisriigis väljastatud autojuhi ega töökoja kaarti ning kelle alaline elukoht on Eestis. E-teeninduses on võimalik taotleda uut autojuhi kaarti või kui see on kadunud, varastatud, hävinenud. Kui kaart on rikkega, tuleb minna Maanteeameti teenindusbüroosse, kaasas kahjustamata kiibiga kehtiv autojuhi kaart.

Maanteeamet avas uue e-teeninduse 2014. aastal. E-teeninduse eesmärk on muuta toimingute tegemine lihtsamaks, kiiremaks ja soodsamaks. Tänaseks tehakse maanteeameti e-teeninduses 48% kõigist toimingutest. Maanteeameti e-teenindus asub aadressil eteenindus.mnt.ee . E-teenuse kasutamiseks on vajalik ID kaart või mobiil ID. Samuti saab teenust kasutada ka internetipanga paroolidega. 

Rohkem infot:

Merit Mähar
Peaspetsialist
Avalike suhete osakond
+372 5192 8743
www.mnt.ee / Pärnu mnt 463a / 10916 Tallinn / Eesti
Maanteeamet

Veel uudiseid samal teemal

E-teenindus
23.03.2020

78% Maanteeameti klientidest teenindatakse ka eriolukorras

Maanteeameti e-teeninduse kasutatavus on eriolukorra ajal märkimisväärselt suurenenud. E-teeninduses saab vahetada juhiluba, osta ja müüa sõidukeid ning dokumendid tellida postiga koju. Teenuseid, mida e-teeninduses ei pakuta, osutatakse osaliselt e-kirja teel. ...Loe edasi
Tallinna büroo
27.12.2019

Aeguma hakkav digitaalse sõidumeeriku kaart uuenda juba täna

Seoses kaarditootja vahetumisega võib veebruaris lühiajaliselt katkeda nende tootmine ning on võimalik, et pärast 29.01.2020 taotletud kaartide tarne viibib. Seetõttu soovitame aeguva kaardi kehtivusaega juba täna pikendada. Uus kaart hakkab ...Loe edasi
25.10.2019

Teekasutustasu saab maksta nüüd läbi iseteeninduse keskkonna

Alates tänasest, 25. oktoobrist 2019 on www.teetasu.ee veebilehe kasutajatele avatud iseteeninduse keskkond. „Iseteeninduskeskkond loodi, sest kasutajad tõid selle tagasisides välja kui ühe olulisema vajaduse,“ ütles Maanteeameti taristu teenuste osakonna projektijuht ...Loe edasi