Maanteeameti jätkab klientide teenindamist kontaktivabalt

9. aprill 2020 - 14:38
Teenindusbüroo

Tänaseks on võimalik kontaktivabalt või minimaalse kontaktiga osutada enamikke Maanteeameti teenuseid. Nakkusohu vähendamiseks on alates eriolukorra algusest klientidele postiga koju saadetud rohkem kui 14 000 dokumenti (näiteks juhiload ja sõiduki registreerimistunnistused) ning pakiautomaatidesse ligi 500 registreerimismärki.

Maanteeameti e-teeninduses saab registreerida,  osta ja müüa sõidukeid, vahetada juhiluba ning vajalikud dokumendid tellida postiga koju. E-posti teel saab näiteks registreerida veesõidukeid ja põllumajandustehnikat ning taotleda rahvusvahelist juhiluba, tellida pädevustunnistust.

Alates eriolukorra algusest on Maanteeameti e-teeninduses vormistatud 7923 sõiduki omanikuvahetust, ajutiselt kustutatud 6304 sõidukit ning vahetatud 3924 juhiluba. 

Kuna enamikke teenuseid on võimalik kontaktivabalt (e-teeninduses või e-kirja teel) osutada, siis viiruse leviku tõkestamiseks piiratakse endiselt teenuste osutamist teenindusbüroodes. Bürood teenindavad eelneva kokkuleppe alusel üksnes neid kliente, kellele ei ole võimalik e-teeninduses või e-postiga teenust osutada ja kellel on vältimatu vajadus ameti teenuseid kasutada.

Siiski ei saa kontaktivabalt vastu võtta teooria- ja sõidueksameid. Kui eriolukord lõppeb, siis annab Maanteeamet neile, kelle eksam sel ajal ära jäi, uue eksamiaja riigilõivu vabalt. Nende eksamiaegu, kes on end eksamitele registreerinud läbi autokooli, muudetakse koostöös autokooliga.

Maanteeametile tulnud küsimused ja vastused eriolukorras teenuste osutamise kohta on koondatud siia. Oluline on meeles pidada, et taotluste läbivaatamise kiirendamiseks tuleb täpselt järgida kodulehel või e-teeninduses olevaid juhiseid.

Maanteeamet osutab teenuseid kontaktivabalt kuni 26.04 ning siis vaatab meetmed üle ja annab jooksvalt kodulehel teada edasistest tegevustest.

Kõige parem on püsida kodus!

Veel uudiseid samal teemal

Tallinna büroo
27.12.2019

Aeguma hakkav digitaalse sõidumeeriku kaart uuenda juba täna

Seoses kaarditootja vahetumisega võib veebruaris lühiajaliselt katkeda nende tootmine ning on võimalik, et pärast 29.01.2020 taotletud kaartide tarne viibib. Seetõttu soovitame aeguva kaardi kehtivusaega juba täna pikendada. Uus kaart hakkab ...Loe edasi
Parkivad autod
16.04.2019

Maanteeamet hakkab eraparklatele väljastama sõidukiomanike andmeid

Lähtuvalt 15.01.2019 jõustunud Tallinna Ringkonnakohtu otsusest väljastab Maanteeamet kokkulepitud tingimustele vastavatele eraparklatele sõiduki omaniku või vastutava kasutaja andmed, kui sõidukiga on rikutud parkimistingimusi ettevõtte hallatavas parklas. Maanteeamet väljastab eraparklale sõidukiomaniku ...Loe edasi
Maanteeameti teenindusbüroo
09.01.2019

Kui rahvastikuregistris puudub täpne elukoha aadress, siis võib Maanteeameti teenuste kasutamine olla häiritud

Maanteeameti teenuste kasutamisel võib esineda häireid isikutel, kelle elukoht oli veel 1. jaanuaril 2019 registreeritud omavalitsuse täpsusega. Lähtuvalt Siseministeeriumi üleskutsest tuli oma täpne elukoht registreerida kõigil neil inimestel, kellel oli ...Loe edasi