Maanteemuuseum avab 1. mail suvehooaja koos uue püsinäitusega

29. aprill 2016 - 0:00

Sellel pühapäeval, 1. mail avab Eesti Maanteemuuseum uue püsinäitusega „Head teed!“ aktiivse külastushooaja. Endises Varbuse hobupostijaamas tervitab huvilisi verivärske näitus teedest ja teelistest. 

Uue püsinäituse teemadering keskendub  teede ja kommunikatsiooni ajaloole, ärgitades muuseumikülalist mõtlema selle üle, mida on teede areng meile andnud. „Kas täna, kui saame reisida kaugemale ja kiiremini kui kunagi varem, on maailm muutunud väiksemaks või suuremaks, rohkem või vähem hoomatavaks,“ selgitas näituse ideed maanteemuuseumi juhataja Kadri Valner. 


Uue püsinäituse kõrval avatakse eraldi korrus lastele, kus just pere pisemad saavad avastada ja uurida maakaarti, aja liikumist ning tunda end ehtsa postijaama tegelasena. 


Pidulik päev algab kell 12. Toimuvad erinevad tegevused ja töötoad. Nii saavad külastajad proovida väliääsil õnnenaela tagumist, kirjutada hanesulega kirja ning katsetada hobujõudu. Lastemuuseumis räägitakse ja joonistatakse muinasjutte ning segatakse kokku salapärast teemeistri purukooki. Päeva eriprogrammi lõpetab Ahhaa teadusteatri etendus. 


Lisaks uuele püsinäitusele pakuvad külastajale avastamist juunis valmiv hooajanäitus „Loomad teel“ ning mitmed teema- ja perepäevad. Suvine näitus loomadest teel uurib, kuidas erinevad loomaliigid liikluskeerist näevad ning mismoodi eriliigilised teekonnad ristuvad. Lisaks etendab Lutsu Teater selle suve juulis Erki Aule komöödiat „Astuge edasi“ Peeter Volkonski lavastuses. „Usume, et algaval hooajal leiab maanteemuuseumist lisaks teedeajaloole ka muud meelepärast ja kõik huvilised seavad suuna Varbusele,“ kutsub Valner kõiki muuseumisuvest osa saama. 


Maanteemuuseumi suvesündmused 2016

14.05 MuuseumiÖÖ „Öös on laineid”

1.06 Hooajanäituse „Loomad teel“ esitlus

2.07 Liiklusteemaline perepäev

13.-24.07 Suveteater

30.07 Maanteemuuseumi sünnipäev

19.08 Autokino

10.09 Vanavanemate päev: Zaporožetsi eri

Alates 1. maist on avatud muuseumi vabaõhukeskkond Teeaeg.

Lisainfo:

Kadri Valner
Eesti Maanteemuuseumi juhataja
Tel 52 88 104

Veel uudiseid samal teemal

30.01.2019

Maanteemuuseum pälvis regionaalarengu auhinna ehk Regionaalmaasika

Maanteeameti haldusalasse kuuluv Eesti Maanteemuuseum pälvis koos MTÜga Postitee regionaalarengu auhinna Regionaalmaasikas 2018, millega tunnustatakse Eesti parimaid piirkonna arengule kaasa aidanud algatusi. Eesti Maanteemuuseum pälvis Regionaalmaasika auhinna 2018. aastal toimunud ...Loe edasi
08.10.2018

Maanteemuuseumis tuleb taas laste liikluskonverents

Muuseumis toimub sel kolmapäeval, 10. oktoobril algusega kell 11 kolmas laste liikluskonverents, kus osalevad 60 3. klasside õpilast ja nende õpetajat üle Eesti. Tähelepanu alla võetakse igapäevased ohuolukorrad liikluses. "10-aastased ...Loe edasi
13.06.2018

Reedel koguneb Eesti Maanteemuuseumisse üle 60 Moskvitši

Eesti Moskvich Klubi ehk mosseklubi tähistab oma 15. juubelit uhke kolmepäevase sõiduga Lõuna-Eestis, mille esimene peatuskoht on reedel Eesti Maanteemuuseumis. Eeldatavalt pargib kell 11–14 muuseumi rohealal üle 60 masina, et ...Loe edasi