Maanteemuuseum paneb laupäeval endale suverehvid alla

18. mai 2018 - 7:24

Laupäeval, 19. mail paneb Eesti Maanteemuuseum suverehvid alla ja pidutseb muuseumiÖÖl koos kõikide Eestimaa muuseumidega.

Ehkki Eesti Maanteemuuseumi välialad on külastajatele juba paar nädalat valla, algab sel laupäeval Eesti Maanteemuuseumi suvehooaeg. Traditsiooniliselt vuntsitakse muuseumiÖÖks üles kogu Ida-Euroopa suurim tee-ehitusmasinate park, tuuakse külastajate ette oma hinnalisemad varad ning avatakse kaks uut näitust.

Mullu sügisel jõudis muuseumisse otse Emajõe põhjast tükike Teises maailmasõjas hävinud Eesti sillapärandist,  Rannu-Jõesuu terassilla ferm.  Pärast puhastamist ja korrastamist avatakse välialale püstitatud sillatükk kui omalaadne mälestusmärk sõjaeelse Eesti sillapärandile. Teadupärast lasti Teise maailmasõja ajal Eestis õhku üle 360 silla. Terassildade ajalugu avab ka hooajanäitus „Terasest kantud teed“.

Varbuse postijaama näitusekeldris on külalistele vaadata väljapanek "Peata kanana liiklemise keerises: 80 aastat liiklust, liiklusohte ja teavitustööd". Maanteemuuseumi teadur Andres Seene selgitab esmapilgul kummaliselt kõlavat näitusepealkirja: "80 aastat tagasi toimunud liiklusnädalate ajal liikusid suuremate linnade tänavatel nii peata kanadeks kostümeeritud balletiartistid kui ka autod ning hobuvankrid, mida juhtisid üleelusuuruses viinapudeleid. See oli kui šokikampaania."

Eeloleval laupäeval, alates kella 18-st tähistab maanteemuuseum koos teiste Eesti muuseumidega muuseumiÖÖd, mille tänavune teema on "Öös on pidu".  Varbusel toimub pidu silla all ja silla peal, muuseumi teedel ja toasoppides.

Vaid sellel õhtul avatakse muuseumi varakambrite uksed, toimub ekskursioon kogudes, esitletakse lastemuuseumi maskotti Ajaloom, räägitakse õudusjutte teedel ja tehakse veel palju muud.

Peomeeleolu loovad lõõtsamuusika ja mustlastants ning õhtu lõpuks valmib külastajate kaasabil süllapikkune võileivatort, mis siis ka ühiselt nahka pistetakse.

Kogu sündmuse kava leiad muuseumi kodulehelt www.maanteemuuseum.ee

Veel uudiseid samal teemal

30.01.2019

Maanteemuuseum pälvis regionaalarengu auhinna ehk Regionaalmaasika

Maanteeameti haldusalasse kuuluv Eesti Maanteemuuseum pälvis koos MTÜga Postitee regionaalarengu auhinna Regionaalmaasikas 2018, millega tunnustatakse Eesti parimaid piirkonna arengule kaasa aidanud algatusi. Eesti Maanteemuuseum pälvis Regionaalmaasika auhinna 2018. aastal toimunud ...Loe edasi
08.10.2018

Maanteemuuseumis tuleb taas laste liikluskonverents

Muuseumis toimub sel kolmapäeval, 10. oktoobril algusega kell 11 kolmas laste liikluskonverents, kus osalevad 60 3. klasside õpilast ja nende õpetajat üle Eesti. Tähelepanu alla võetakse igapäevased ohuolukorrad liikluses. "10-aastased ...Loe edasi
13.06.2018

Reedel koguneb Eesti Maanteemuuseumisse üle 60 Moskvitši

Eesti Moskvich Klubi ehk mosseklubi tähistab oma 15. juubelit uhke kolmepäevase sõiduga Lõuna-Eestis, mille esimene peatuskoht on reedel Eesti Maanteemuuseumis. Eeldatavalt pargib kell 11–14 muuseumi rohealal üle 60 masina, et ...Loe edasi