Maanteemuuseumis tuleb taas laste liikluskonverents

8. oktoober 2018 - 13:20

Muuseumis toimub sel kolmapäeval, 10. oktoobril algusega kell 11 kolmas laste liikluskonverents, kus osalevad 60 3. klasside õpilast ja nende õpetajat üle Eesti.

Tähelepanu alla võetakse igapäevased ohuolukorrad liikluses.

"10-aastased õpilased on noored liiklejad ning liikluskultuuri edasikandjad. Seega on nad nii eakaaslastele kui ka täiskasvanuile partneriks ja abiliseks liikluses. Osalejate üks ülesanne on kodus ja koolis kõik siin õpitu ja üle korratu oma lähedastele edasi anda," põhjendas sihtgrupi valikut konverentsi peakorraldaja, muuseumi külastusvaldkonna juht Triinu Õispuu.

Ettevõtmise teine eesmärk on tutvustada lastele terminit konverents ehk kohta, kuhu aeg-ajalt nende vanemad lähevad, aga mida seal ikkagi tehakse või näha saab?

Ettekanded on lastele lihtsas ja arusaadavas vormis ning olulistel teemadel. Need keskenduvad  liiklemisele tänaval ja laste osalusele selles. Politseikapten Rainer Rahasepp räägib liiklusohutusest politseiniku silme läbi, kirjanik ja mängumeister Anti Saar kõneleb oma teekondadest kirjanduslikes ja ka liikluslabürintides. Rocca al Mare Kooli 8. klassi õpilane Sten Marten Viira räägib aga oma ajenditest, miks ta hakkas tegema liiklussaadet "Märka märki".

Lisaks osalevad õpilased erinevates liiklusalastes õpipesades, mis laiendavad nii konverentsi alguses kuulatud ettekandeid kui aitavad näiteks lähemalt tundma õppida automehhaaniku ja -inseneri tööd. Samuti toimub õpipesa õpetajatele.

Konverents lõpeb laste kokkuvõtetega sellest, mis nad päeva jooksul õppisid ja oma koolis edasi anda saavad.

Igasügisene laste liikluskonverents on saavutanud lühikese aja jooksul juba tuntuse, seetõttu said konverentsi kohad täis juba esimese nädalaga.

Lisainfo:
Kadri Valner
Eesti Maanteemuuseumi juhataja
tel. 528 8104

Veel uudiseid samal teemal

30.01.2019

Maanteemuuseum pälvis regionaalarengu auhinna ehk Regionaalmaasika

Maanteeameti haldusalasse kuuluv Eesti Maanteemuuseum pälvis koos MTÜga Postitee regionaalarengu auhinna Regionaalmaasikas 2018, millega tunnustatakse Eesti parimaid piirkonna arengule kaasa aidanud algatusi. Eesti Maanteemuuseum pälvis Regionaalmaasika auhinna 2018. aastal toimunud ...Loe edasi
13.06.2018

Reedel koguneb Eesti Maanteemuuseumisse üle 60 Moskvitši

Eesti Moskvich Klubi ehk mosseklubi tähistab oma 15. juubelit uhke kolmepäevase sõiduga Lõuna-Eestis, mille esimene peatuskoht on reedel Eesti Maanteemuuseumis. Eeldatavalt pargib kell 11–14 muuseumi rohealal üle 60 masina, et ...Loe edasi
06.06.2018

Kolmas Kagu-Eesti eelarvamusfestival lööb laupäeval õhu puhtamaks

Laupäeva, 9. juuni keskpäeval Eesti Maanteemuuseumis algav kolmas Kagu-Eesti eelarvamusfestival „Ilm om hukan!“ toob kokku põnevad arutelud ja autoriteetsed eestkõnelejad. Kolmel alal toimub kokku 12 arutelu, milles väitleb/vaidleb üle poolesaja ...Loe edasi