Mõigu-Jüri lõigul algavad ettevalmistustööd teeremondiks

28. märts 2016 - 0:00

Täna algavad kaks nädalat kestvad ettevalmistustööd Tallinna–Tartu maantee Mõigu–Jüri teelõigu vasaku sõidutee remonttööde teostamiseks. 18. aprillist suletakse liiklusele II sõidusuund ehk Tartu-Tallinna suund Assaku ja Jüri vahelisel lõigul ning kogu autoliiklus suunatakse teisele poole eraldusriba.

„Mõigu–Jüri lõigul jätkatakse 2015. aastal alustatud katendi remondi ja nelja viadukti renoveerimistöödega, mis viiakse vastavusse tänapäevaste nõuetega kandevõime ja kõrgusgabariidi osas. Töid on plaanis teostada kahes etapis,“ selgitas Maanteeameti põhja regiooni ehitusosakonna juhataja asetäitja Vello Voolaid. 

28. märtsist 06. aprillini teostatakse kõik vajalikud tööd liikluse ümbersuunamiseks, asfalteerimistöödeks ning ehitatakse välja ajutised bussipeatused. Ettevalmistustööde ajal on antud teelõigul kehtestatud piirkiirus kuni 70 km/h. 18. aprillist suunatakse kogu liiklus Tallinnast väljuvale suunale. Liikluskorralduse muudatus tähistatakse ajutiste liikluskorraldusvahenditega. Selline liikluskord kehtib septembrini 2016. Sõidukite liiklemiskiirus on ka siis piiratud kuni 70 km/h. 

Riigimaantee nr 2 Tallinn – Tartu – Võru – Luhamaa Mõigu–Jüri teelõigu rekonstrueerimise eesmärk on saavutada paremad ühendused TEN-T võrgustikus, et muuta nii kohalik kui antud maanteed kasutav transiitliiklus sujuvamaks. Samuti parandatakse sõidutee ning viaduktide seisukorda, liiklusohutust ning arendada taristut. Rekonstrueerimise käigus viiakse Mõigu Jüri teelõik vastavusse Euroopa liiklusohutus-, koormus- ja keskkonnastandarditele.

Remonttöid teostab AS Teede REV-2, ehituse järelevalvet Teede Tehnokeskus AS. Rekonstrueerimise lepingu kogumaksumus on 8 311 637,99 eurot. Ehitust rahastab 85% ulatuses Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond. Lõigu rekonstrueerimine lõpeb 2016. aasta septembris.

Täiendav info:

Evelin Kütt
Maanteeamet
Avalike suhete osakond
evelin.kytt [at] mnt.ee
6119 420 / 5304 1491

Veel uudiseid samal teemal

23.10.2020

Väo liiklussõlmes uued liikluskorralduse muudatused

Alates 25. oktoobrist 2020 on Narva poolt tulles Tallinna–Narva maanteel Väo liiklussõlme jõudes linna sisenemine suunatud uuele teeosale. Muutub eelkõige see, et linna sisenejad ei pea Tallinna–Narva maanteel enam foori ...Loe edasi
05.10.2020

Maanteeamet ja Nordecon sõlmisid lepingu Tallinna–Narva maantee Sillamäe linna lõigu ümberehitustöödeks

Maanteeamet ja Nordecon AS sõlmisid lepingu Tallinna–Narva maantee km 184,7–187,5 Sillamäe linna lõigu ümberehitustöödeks. Tööde maksumus on 3,6 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Ehitustööd lõppevad 2021. aasta lõpuks. Töid tehakse ...Loe edasi
02.09.2020

Eesti-Vene piiriülese koostööprojektiga korrastati 14 kilomeetrit Setomaa teid

Täna, 02. septembril 2020 avati Eesti-Vene piiriülese koostööprojekti SME ACCESS raames remonditud ja mustkatte saanud kruusatee teelõigud Setomaal. SME ACCESS projekti raames remonditi ja viidi katte alla 9,3 kilomeetrit Värska–Ulitina ...Loe edasi