Nüüdsest on Maanteeameti e-teeninduses võimalik näha mootorsõidukijuhi tervisetõendi andmeid

15. september 2016 - 0:00

Maanteeameti e-teeninduses kuvatakse nüüdsest liiklusregistrisse kantud ning tervisekontrolli tegija poolt elektrooniliselt edastatud tervisetõendi info.

„Varasemalt pidi autojuht paberil tervisetõendi pealt jälgima, kuna see aegub, kuid nüüd on seda võimalik mugavalt ja kiirelt kontrollida Maanteeameti e-teeninduses,“ põhjendab Maanteeameti eksamiosakonna peaspetsialist Rutt Riiberg teenuse vajalikkust.

„Tervisetõendi kehtivuse jälgimine on oluline, kuna selle kehtivustähtaja ületamisel peatub juhtimisõigus ning ilma juhtimisõiguseta ei tohi sõidukit juhtida,“ lisab Riiberg.

Tervisetõendi infot saab vaadata, kui logida sisse Maanteeameti e-teenindusse aadressil https://eteenindus.mnt.ee/ ning valida avalehel või Juht-alamlehel menüüpunkt „Minu tervisetõendi andmed“. 

Mootorsõidukijuhi terviseseisund peab vastama esitatud nõuetele ja seda näitab tervisekontrolli teostaja väljastatud tervisetõend. Kõikide kategooriate osas on õigus tervisekontrolli teostada perearstil, töötervishoiuarstil ja liiklusmeditsiini komisjonil.

Alates 1. aprillist 2015 väljastavad arstid vaid e-tervisetõendeid. Selle saamiseks tuleb eelnevalt täita enda kohta tervisedeklaratsioon aadressil www.digilugu.ee ning seejärel pöörduda arsti poole. E-tervisetõendi väljastamisel jõuab see automaatselt liiklusregistrisse ning tervisetõendi esitamiseks ei pea Maanteeametisse kohapeale tulema. Enne 1. aprilli 2015. a väljastatud paberkandjal tervisetõendi olemasolu korral saab seda esitada  klienditeenindajale Maanteeameti teenindusbüroos või arsti poolt digiallkirjastatult e-posti teel.

Täiendav info:
Merit Mähar
Maanteeamet
Avalike suhete osakond
+372 5192 8743
merit.mahar@mnt.ee 

Veel uudiseid samal teemal

E-teenindus
29.07.2020

18. augustil aeguvad eriolukorra tõttu pikendatud tervisetõendid ja teooriaeksamid

Eriolukorra ajal (16.03-31.05) lõppes ligi 12 000 mootorsõidukijuhi tervisetõendi ning 840 teooriaeksami kehtivus. Tähtaegu pikendati kuni 18. augustini. Kui tervisetõendi kehtivus lõppeb, siis peatub ka juhtumisõigus ning sõidukit juhtida ei ...Loe edasi
Sõidueksami auto
17.04.2020

Autokoolide tegevust piirati, et takistada epideemia levikut

Vabariigi Valitsus andis 9. aprillil 2020 korralduse peatada mootorsõidukijuhi, autojuhi ja ohtlikku veost vedava autojuhi koolituste korraldamine, et tõkestada koroonaviiruse epideemilist levikut. Antud korralduse eesmärk ei ole peatada kogu õppetegevust. ...Loe edasi
E-teenindus
23.03.2020

78% Maanteeameti klientidest teenindatakse ka eriolukorras

Maanteeameti e-teeninduse kasutatavus on eriolukorra ajal märkimisväärselt suurenenud. E-teeninduses saab vahetada juhiluba, osta ja müüa sõidukeid ning dokumendid tellida postiga koju. Teenuseid, mida e-teeninduses ei pakuta, osutatakse osaliselt e-kirja teel. ...Loe edasi