Papiniidu silla kahjustuste remonttöödega on plaanis alustada detsembri teises pooles

7. detsember 2017 - 15:50

Pärnus toimus 13. novembri hommikul liiklusõnnetus, kus Tallinn–Pärnu–Ikla maanteel asuva Papiniidu maanteesilla alt läbival Pärnu–Rakvere maanteel sõitev treilerveok lõhkus Papiniidu maanteesilla talad. Liiklusõnnetuse tulemusel said kahjustusi Papiniidu maanteesilla talade kaitsepaneel ja mitu sillatala. Samuti purunesid talade kaitsepaneeli kinnitused, mille tõttu on paneel kaldu all asuva sõidutee poole.

Maanteeamet tellis koheselt ekspertiisi, et välja selgitada rajatise ohutus, tekkinud kahjude ulatus ja võimalikud kahjustuste likvideerimise meetodid. Ekspertiisi tulemused valmisid lõplikult detsembri alguses. Võttes arvesse ekspertide poolt välja toodud kahjustuste ulatust ja võimalikke ohte Pärnu-Tammiste suunal Papiniidu silla all liiklejatele, ei ole enne remonttööde lõpetamist liiklust ohutu avada.

Praegusel hetkel tegeletakse kahjustuste likvideerimiseks tööprojekti koostamisega ja remonditöödega on plaanis alustada 2017. aasta detsembri teises pooles. Tööd on plaanis lõpetada 2018. aasta jaanuari lõpuga ning seejärel taastub ka avarii-eelne liiklus Papiniidu silla all.

Täiendav info:
Ursula Nõu
Maanteeamet
Avalike suhete osakond
+372 5854 3561
ursula.nou [at] mnt.ee