Praamiga Hiiumaale ja tagasi mandrile liikudes tuleb arvestada teetöödega

12. mai 2020 - 12:15

Täna, 12. mail 2020 algavad Ääsmäe–Haapsalu–Rohuküla maantee Ristil ja Palivere–Haapsalu vahelisel teelõigul km 38,8–70,5 teekatte taastusremonditööd.

Töö eesmärgiks on ebatasasuste ja pikiroobaste likvideerimine sõidumugavuse ning liiklusohutuse parandamiseks. Tööd toimuvad järgmistel teelõikudel: Ristil km 38,8–39,3, Palivere-Rannaküla lõigul km 49,4–64,4 ja Rannaküla–Haapsalu lõigul km 64,4–70,5.

Peamiselt tehakse kulumisjälgede remonti rooparemix-meetodil, kus olemasolev teekate rattajälgedes kuumutatakse, freesitakse üles ning seejärel lisatakse ülesfreesitud asfaldile uus täiendav asfaltsegu, laotatakse maha ja rullitakse uuesti kinni.

Ristil, Taebla alevikus ja Uuemõisa alevikus paigaldatakse kogu teekatte laiuses uus teekate. Osaliselt ehitatakse ümber liiklussaari ning peale asfalteerimistööde lõppu taastatakse teekattemärgised. Esimesteks töödeks Taebla alevikus ja Ristil on ohutussaarte ümberehitus. Alates juunikuust alustatakse freesimis- ja asfalteerimistöödega ning juulikuus teostatakse rooparemixi tööd.

Teetööde käigus ümbersõite ette nähtud ei ole, kuid arvestada tuleb liikluspiirangutega vahetult töötsoonis ning ajal, mil kõik teetööd ei ole lõpetatud. Vähemalt üks sõidurada peab ehitustööde ajal olema liiklejatele alati avatud. Kui freesimis- ja asfalteerimistöödel on suletud üks sõidurada, siis kasutatakse liiklusreguleerijaid ning muude lokaalsete tööde puhul suunavaid või eesõigusmärke.

Ehitustöid teeb AS TREV-2 Grupp AS ja omanikujärelevalvet teostab AS Taalri Varahaldus. Tööde kogumaksumus on 1,2 miljonit eurot.

Maanteeamet juhib tähelepanu, et planeerides oma sõite mandrilt Hiiumaale tuleb arvestada teetöödega ning võimaliku ooteajaga kuni 10 minutit remondiobjekti kohta. Varuge piisavalt lisaaega Rohuküla sadamasse õigeaegseks jõudmiseks, et parvlaevale kiirustades mitte seada ohtu ennast ja teisi kaasliiklejaid. Ajavaru planeerimisel peaks liiklemisel arvestama ka sellega, et samaaegselt teostatakse teetöid Haapsalu linnas.

Täpsema info liikluskorralduse kohta leiab portaalist TarkTee.ee. Teetööde kohta leiab rohkem infot siit.

Veel uudiseid samal teemal

21.05.2020

Maanteeamet sõlmis lepingu Võõbu–Mäo neljarajalise lõigu ehituseks

20. mail 2020 allkirjastasid Maanteeamet ja konsortsium GRK Infra AS ning GRK Infra Oy ehituslepingu Võõbu–Mäo neljarajalise lõigu ehituseks. Lepingu kogumaksumuseks on 58,7 miljonit eurot käibemaksuga. „Oleme jõudnud oma suurprojekti ...Loe edasi
23.04.2020

Kuigatsi–Soontaga teelõik suletakse rekonstrueerimistöödeks augusti lõpuni

27. aprillil 2020 algavad rekonstrueerimistööd Võru–Kuigatsi–Tõrva teel Kuigatsi–Soontaga teelõigul km 57,2–65,4. Rekonstrueerimistöid tehakse, sest 1988. aastal paigaldatud teekate on muutunud ebatasaseks ning tekkinud on mitmeid defekte: piki- ja põikpraod, katteserva ...Loe edasi
08.04.2020

Tänavu arendatakse Eesti riigiteede võrku 215 miljoni euro eest

2020. aastal arendab Maanteeamet teedevõrku 190 miljoni euro eest Eesti riigi eelarvevahenditest, millele lisandub 25 miljonit eurot välisvahendeid. Summa hulka kuulub ka eelmisel reedel Vabariigi Valitsuse poolt tehtud ettepanek: eraldada ...Loe edasi