Riigimaanteedel on ligi 1600 km ulatuses kehtestatud massipiirangud

14. märts 2016 - 0:00

Riigiteede kahjustamise ärahoidmiseks kehtestab maanteeamet riigiteedele massipiiranguid. Tänaseks on massipiiranguid riigiteedel 1561 km ulatuses.

 

Piirangud kehtestatakse eelkõige väiksematel, enamasti ebapiisava kõrgusega muldkeha ja vete ärajuhtimisvõimalusega teedel, mis sulamisperioodil ei vasta seal liikuvate raskeveokite koormustele.

„Massipiirangute kehtestamine on hädavajalik, et vältida teede kahjustusi. On olnud juhuseid, kui tee on muudetud täielikult läbimatuks metsamaterjali või karjääri materjali väljaveoga. Sellistel puhkudel on tee taastamine aeganõudev ja väga kulukas,“ selgitas hoolde ala peadirektori asetäitja Tarmo Mõttus.

Tänaseks on massipiiranguid kehtestatud peamiselt Rapla, Lääne ja Pärnu maakonnas. Kevadiste ilmade püsides tuleb lähinädalatel massipiirangutele kindlasti lisa. Koormuspiirangute hulk võib ulatuda kuni viie tuhande kilomeetrini, mis moodustaks neljandiku kogu riigimaanteede pikkusest.

Operatiivset infot teede sulamise tõttu kehtestatud massipiirangutest on võimalik saada aadressilt http://tarktee.mnt.ee/ . Selleks valida paremast ülanurgast „Massipiirangud“ ning klikkida lisainfo saamiseks veoauto ikoonidele. Massipiiranguga teelõigud on kaardil ära tähistatud paksu tumekollase joonega. Samuti saab ööpäevaringselt infot maanteeinfokeskuse tasuta lühinumbrilt 1510.

„Väljastame lube ka koormuspiirangutega teedel sõitmiseks, kuid luba saadakse vaid elutähtsa teenuse tagamiseks vajalike või muude möödapääsmatute esmatarbekaupade vedude teostamiseks“ lisas Mõttus. Lubasid väljastatakse vaid keskuses Tallinnas. Kiirema asjaajamise nimel tuleks need esitada e-maili aadressile veoluba@mnt.ee. Vastava blanketi leiab SIIT (40 KB, XLS).

Maanteeamet jälgib olukorda riigiteedel tähelepanelikult ning kui teede kandevõime on taastunud, tühistatakse ka massipiirangud. 
 

Täiendav info:

Triin Adamson
Avalike suhete osakond
611 9308
triin.adamson@mnt.ee