Riigiteede hooldeautojuhid ja teemeistrid võtsid mõõtu kutsevõistlusel

16. oktoober 2020 - 14:17
Parimad hooldeautojuhid 2020
Parimad hooldeautojuhid 2020

Eile, 15. oktoobril 2020 toimus Järvamaa Kutsehariduskeskuse Särevere õppekohas riigiteede hooldeautojuhtide ja teemeistrite kutsevõistlus, mille võitsid Endel Teder (Trev-2 Grupp AS) ja Tarvo Kuldkepp (Warren Safety OÜ).

Võistlus toimus kahes kategoorias: parim hooldeautojuht ja parim teemeister. Parima hooldeautojuhi kategoorias võitis esimese koha Endel Teder (Trev-2 Grupp AS), teise koha Margus Jõõger (Eesti Teed AS) ning kolmanda koha Kert Kaljuste (Lääne Teed OÜ). Parima teemeistri kategoorias võitis esimese koha Tarvo Kuldkepp (Warren Safety OÜ), teise koha Jaanus Kirsipuu (Eesti Keskkonnateenused AS) ja kolmanda koha Leho Laik (Trev-2 Grupp AS). 

Võistlusalasid oli kokku neli: liiklustest (individuaalne nii autojuhile kui ka teemeistrile), täpsussõit (autojuhile), kombineeritud võistlus (teemeistrile) ja teoreetiliste teadmiste viktoriin (võistkondlik, osalesid autojuht ja teemeister). Võistluse alasid on täpsemalt kirjeldatud kutsevõistluse juhendis (PDF).

Võistluse peakohtunik Hannes Vaidla kinnitas, et hooldeautojuhtide ja teemeistrite kutsemeisterlikkuse tase on kõrge. „Kokku olid tulnud oma ala parimad. Ülesanded ei olnud lihtsate killast ning nõudsid nii häid oskusi kui ka teadmisi.“ Kõige raskemateks kujunesid hooldeautojuhtide täpsussõidus boksi tagurdamine ning hooldeauto peatamine märgitud kohas. Teemeistritele mõeldud kombineeritud võistlusest valmistasid enim raskusi tekstülesanded, mis puudutasid nii teede meteoroloogiat, korrashoiu lepingut kui ka korrashoiu ja järelvalve juhendit. Vaidla sõnul paistsid võitjad silma sellega, et pidasid hästi võistluspingele vastu ning jäid rahulikuks ka kõige keerulisemate ülesannete sooritamisel.

Vaidla on rahul, et vaatamata koroonaviiruse levikust tingitud keerulisele olukorrale oli võistlusest osavõtt suur. „Rõõmu valmistas ka võistlejate heatahtlik ja spordimehelik suhtumine nii kaasvõistlejatesse kui ka kohtunikesse.“

Järvamaa Kutsehariduskeskuse Särevere õppekohas toimunud võistlusega jätkas Maanteeamet riigiteede korrashoiutööde tellijana maanteeala töötajate 1973. a alguse saanud kutsevõistluste traditsiooni. Ürituse peamiseks eesmärgiks on motiveerida riigiteede korrashoiuga tegelevaid ettevõtteid ja hooldeautojuhte pidevale enesetäiendamisele.

 

Parimad teemeistrid 2020. 

Parimad hooldeautojuhid 2020.