Riigiteedel on üle 2400 km ulatuses kehtestatud massipiirangud

3. märts 2017 - 11:39

Riigiteede edasiste kahjustuste ärahoidmiseks kehtestab Maanteeamet teedele massipiiranguid. Tänaseks on massipiiranguid riigiteedel 2415 km ulatuses.

Piirangud kehtestatakse eelkõige väiksematel riigiteedel, kus puudub vete ärajuhtimise võimalus ning  tee kandevõime on ebapiisav raskeveokite koormusele.

"Massipiirangute kehtestamine on hädavajalik, et vältida teede kahjustuste edasist arengut. On olnud juhuseid, kui tee on muutunud täielikult läbimatuks tiheda raskeveokite liikluse tõttu. Sellistel puhkudel on tee taastamine aeganõudev, kasutajatele koormav ja kulukas," selgitas hooldeosakonna juhataja Rainer Kuldmaa.

Tänaseks on kehtestatud massipiiranguid üle Eesti, suuremas mahus Lääne, Pärnu, Viljandi, Tartu, Valga ja Harju maakonnas. Kevadiste ilmade püsides tuleb lähinädalatel massipiirangutele kindlasti lisa.

Operatiivset infot kehtestatud massipiirangutest on võimalik saada Maanteeinfokeskuse lühinumbrilt 1510 või aadressilt http://tarktee.mnt.ee/. Selleks valida paremast ülanurgast "Massipiirangud" ning klikkida lisainfo saamiseks veoauto ikoonidele. Massipiiranguga teelõigud on kaardil ära tähistatud paksu tumekollase joonega.

"Maanteeamet väljastab lube koormuspiirangutega teedel sõitmiseks vaid elutähtsa teenuse tagamiseks ja möödapääsmatute esmatarbekaupade vedude teostamiseks," sõnas Kuldmaa. "Kindlasti arvestame ka piirangu tsooni jäävate ettevõtetega ning koostöös kohaliku omavalitsuse ja firma omanikega leiame parimad lahendused."

Eelpool nimetatud vedude teostajad peavad liikluskeelu alase loa saamiseks saatma taotluse e-postiga aadressile veoluba [at] mnt.ee. Vajaliku blanketi leiab Maanteeameti kodulehelt https://www.mnt.ee/et/ametist/blanketid liikluskorralduse blankettide juurest.

Maanteeamet jälgib olukorda riigiteedel tähelepanelikult ning kui teede kandevõime on taastunud, tühistatakse ka massipiirangud. Maanteeamet ootab liiklejatelt mõistvat suhtumist ja palub kehtestatud piirangutest kinni pidada.

Täiendav info:
Kai Simson
Maanteeamet
Avalike suhete osakond
636 1126 / 506 1407
kai.simson [at] mnt.ee

Veel uudiseid samal teemal

Kasti ristmikul uus adaptiivne kiiruspiirangu süsteem
29.12.2020

Maanteeamet paigaldas Kasti ristmikule uudse adaptiivse kiiruspiirangu süsteemi

Tänasest, 23. detsembrist 2020 hakkab esmakordselt tööle adaptiivse kiiruspiirangu süsteem Tallinna–Pärnu–Ikla maantee 67. kilomeetril ehk Kasti ristmikul. Ristmik on varustatud anduritega, mis juhivad paigaldatud muutteabega liiklusmärke. Kui kõrvalteelt lähenevad ristmikule ...Loe edasi
03.12.2020

Tallinna ringteel Väo–Lagedi teelõigul muutub liikluskorraldus

Homsest, 4. detsembrist 2020 muutub Tallinna ringtee km 0,6–2,8 Väo–Lagedi teelõigu liikluskorraldus seoses ühendusteede valmimisega. Tegemist on Tallinna ringtee Väo–Lagedi neljarajalise maanteelõigu ehitustööde viimase etapiga. Väo-Lagedi 2+2 teelõigu põhiosa ehitati ...Loe edasi
Maanteeameti liiklusjuhtimiskeskus
30.11.2020

Maanteeinfo uueks numbriks saab 1247

Alates 1. jaanuarist 2021 on maanteeinfo uus telefoninumber 1247. „Liigume suunas, et inimestel oleks abi vajades võimalikult vähe vaja telefoninumbreid meeles pidada,“ selgitas Maanteeameti teehoiudirektor peadirektori ülesannetes Raido Randmaa. „Seetõttu ...Loe edasi