Riigiteedel on üle 2400 km ulatuses kehtestatud massipiirangud

3. märts 2017 - 11:39

Riigiteede edasiste kahjustuste ärahoidmiseks kehtestab Maanteeamet teedele massipiiranguid. Tänaseks on massipiiranguid riigiteedel 2415 km ulatuses.

Piirangud kehtestatakse eelkõige väiksematel riigiteedel, kus puudub vete ärajuhtimise võimalus ning  tee kandevõime on ebapiisav raskeveokite koormusele.

"Massipiirangute kehtestamine on hädavajalik, et vältida teede kahjustuste edasist arengut. On olnud juhuseid, kui tee on muutunud täielikult läbimatuks tiheda raskeveokite liikluse tõttu. Sellistel puhkudel on tee taastamine aeganõudev, kasutajatele koormav ja kulukas," selgitas hooldeosakonna juhataja Rainer Kuldmaa.

Tänaseks on kehtestatud massipiiranguid üle Eesti, suuremas mahus Lääne, Pärnu, Viljandi, Tartu, Valga ja Harju maakonnas. Kevadiste ilmade püsides tuleb lähinädalatel massipiirangutele kindlasti lisa.

Operatiivset infot kehtestatud massipiirangutest on võimalik saada Maanteeinfokeskuse lühinumbrilt 1510 või aadressilt http://tarktee.mnt.ee/. Selleks valida paremast ülanurgast "Massipiirangud" ning klikkida lisainfo saamiseks veoauto ikoonidele. Massipiiranguga teelõigud on kaardil ära tähistatud paksu tumekollase joonega.

"Maanteeamet väljastab lube koormuspiirangutega teedel sõitmiseks vaid elutähtsa teenuse tagamiseks ja möödapääsmatute esmatarbekaupade vedude teostamiseks," sõnas Kuldmaa. "Kindlasti arvestame ka piirangu tsooni jäävate ettevõtetega ning koostöös kohaliku omavalitsuse ja firma omanikega leiame parimad lahendused."

Eelpool nimetatud vedude teostajad peavad liikluskeelu alase loa saamiseks saatma taotluse e-postiga aadressile veoluba@mnt.ee. Vajaliku blanketi leiab Maanteeameti kodulehelt https://www.mnt.ee/et/ametist/blanketid liikluskorralduse blankettide juurest.

Maanteeamet jälgib olukorda riigiteedel tähelepanelikult ning kui teede kandevõime on taastunud, tühistatakse ka massipiirangud. Maanteeamet ootab liiklejatelt mõistvat suhtumist ja palub kehtestatud piirangutest kinni pidada.

Täiendav info:
Kai Simson
Maanteeamet
Avalike suhete osakond
636 1126 / 506 1407
kai.simson@mnt.ee

Veel uudiseid samal teemal

06.03.2020

Riigiteede liiklussagedus kasvas aastaga 3,8%

2019. aasta liiklusloendustulemuste põhjal kasvas keskmine liiklussagedus riigiteedel võrreldes 2018. aastaga 3,8% ehk 995 autolt 1032 autoni ööpäevas. 2018. aastal kasvas liiklussagedus võrreldes 2017. aastaga 2,9%. Liiklusloenduse andmed on oluliseks ...Loe edasi
06.02.2020

Sõlmiti Tallinna ringtee E265 ITS projekti uuringu ja eelprojekti tegemise leping

Jaanuari lõpus sõlmis Maanteeamet Tallinna ringtee E265 ITS projekti "Dynamic traffic and truck parking management" uuringu ja eelprojekti tegemise lepingu Roadplan Oü ja Warren Concrete Oü-ga, kes osutusid avatud riigihanke ...Loe edasi
23.01.2020

Muutteabega infotablood muudavad Sämi ja Varja vahelise teelõigu ohutumaks

Maanteeameti liiklusjuhtimiskeskus käivitas jaanuaris Lääne-Virumaal Sämi ja Ida-Virumaal Varja asula lähedal muutteabega infotablood, mis hoiatavad liiklejaid muutlike teeolude eest. Maanteeamet valis just need kohad muutteabega infotabloode jaoks, sest sellel teelõigul ...Loe edasi