Rõmeda–Haljala teelõik on liiklemiseks valmis

23. november 2020 - 12:48
Aaspere-Haljala 2+2 teelõik öösel. Foto: Tiit Veermäe

Eelmise nädala lõpus lõppesid viimased ehitustööd Rõmeda–Haljala teelõigul Tallinna–Narva maanteel.

Tallinna–Narva maanteel on Rõmeda-Haljala 2+2 teelõigu ehitus jõudnud nii kaugele, et ehitustööd on praktiliselt lõppenud ning nii põhimaantee kui ka kohalikele liigipääsudeks vajalikud teelõigud on liiklejatele kasutamiseks avatud.

Teetööd on lõpetatud, kogu lõigul on paigaldatud kõik vajalikud piirded ja liikluskorraldusvahendid. Kevadel paigaldatakse viimased piirdeaiad, müratõkke elemendid ning vähesel määral tehakse haljastustöid. Need tööd liiklust ei sega.

„Oleme pooleteise aastaga jõudnud hea lõpptulemuseni ning usun, et liiklejatel on põhjust rahul olla,“ ütles Maanteeameti ida teehoiu osakonna juhataja Anti Palmi. „Oleme kaotanud häiriva pudelikaela Tallinna–Narva maanteel, mis võimaldab meil lubada ka talvist piirkiirust 100 km/h."

2019. aasta juulis alustati Aaspere ja Haljala vahelise möödasõidupiirangu ja kummipostidega teelõigu ümberehitamist 2+2 maanteeks, et parandada liiklusohutust.

Tööde käigus rajati Aaspere ja Haljala vahele mõlemas suunas kaherajaline maantee ning ehitati Aaspere eritasandiline ristmik, Vanamõisa viadukt ja Sauste jalgtee tunnel.

Ehitustöid tegi AS Merko Ehitus Eesti, omanikujärelevalvet OÜ Toomtsentrum ja projekteeris Selektor Projekt OÜ. Tööde kogumaksumus on 16,5 miljonit eurot.

Veel uudiseid samal teemal

Kanama asukoha joonis
31.12.2020

Maanteeamet kuulutas välja riigihanke Tallinna ringteel Kanama–Valingu lõigu ehitamiseks

Täna, 31. detsembril 2020 kuulutas Maanteeamet välja riigihanke Tallinna ringteel Kanama–Valingu lõigu ehitamiseks. 4,6-kilomeetrine lõik ehitatakse 2+2 sõidurajaga maanteeks, et suurendada liiklusohutust, maantee läbilaskvust ja parandada sõidumugavust. Tööde käigus: rekonstrueeritakse ...Loe edasi
03.12.2020

Tallinna ringteel Väo–Lagedi teelõigul muutub liikluskorraldus

Homsest, 4. detsembrist 2020 muutub Tallinna ringtee km 0,6–2,8 Väo–Lagedi teelõigu liikluskorraldus seoses ühendusteede valmimisega. Tegemist on Tallinna ringtee Väo–Lagedi neljarajalise maanteelõigu ehitustööde viimase etapiga. Väo-Lagedi 2+2 teelõigu põhiosa ehitati ...Loe edasi
23.10.2020

Väo liiklussõlmes uued liikluskorralduse muudatused

Alates 25. oktoobrist 2020 on Narva poolt tulles Tallinna–Narva maanteel Väo liiklussõlme jõudes linna sisenemine suunatud uuele teeosale. Muutub eelkõige see, et linna sisenejad ei pea Tallinna–Narva maanteel enam foori ...Loe edasi