Sapakas peab maanteemuuseumis juubelit

7. september 2016 - 10:15

Laupäeval, 10. septembril peetakse Eesti Maanteemuuseumis kuuendat korda vanavanemate päeva. Muuseum pühendab selle nostalgilise „seebikarbiks“ hüütud ZAZ-966 50. juubelile.

„Teemamuuseumina tähistame igal aastal vanavanemate päeval mõne konkreetse nostalgilisele automargi aastapäeva,“ selgitas Eesti Maanteemuuseumi juhataja Kadri Valner. Nii on muuseumi vanavanematepäeval nähtud juba Moskvitše, Volgasid, IŽ-mootorrattaid, mullu rahvaautoks peetud Ladasid. Maanteemuuseumis on see päev olnud oodatud sündmuseks, mille  mõte on põlvkondade sidumine ja ühendamine. Seetõttu on programmis tegevusi nii vanaemadele-isadele kui lapselastele.

Et tänavu möödub 50 aastat teise põlvkonna Zaporožetsi, ZAZ-966 tootmise algusest, siis on just juubilar selle päeva staar. Muuseumiõuel kohtuvad  legendaarne „muhk“ ja „seebikarp“, proovida saab, kumb masin rohkem inimesi mahutab, kuidas uhket sõiduriista vändaga käivitada ning saab uurida, milline näeb välja sõiduk nimega „Poolteist muhku“.

Päev algab kell 13 piduliku sapakaparaadiga, milles on rivistumas ligi poolsada sõiduriista. „Uhkest paraadist on oodatud osa võtma kõik nimetatud automargi esindajad. On ju vanavanemate päev piisav põhjus oma uunikum garaažist välja tuua ja seda teistelegi demonstreerida,“ kutsub Valner sapakaomanikke üritusel kaasa lööma. Kohaletulnud sapakate hulgast valitakse kõige pöörasem isend – toimub konkurss „Napakas sapakas“.

Nostalgiahõngulised on ka teised selle päeva tegevused: üheks päevaks avab muuseum telegrammi saatmise võimaluse, stiilset etteastet pakuvad rammumehed ja etnomaadlejanna, oma jõu ja osavuse saavad proovile panna ka külastajad. Pisemad on oodatud võlurite kooli ning viguriga autode meisterdamise töötuppa.

Lisainfo:
Kadri Valner
Eesti Maanteemuuseumi juhataja
Tel: 528 8104
E-post: Kadri.Valner@mnt.ee

Veel uudiseid samal teemal

30.01.2019

Maanteemuuseum pälvis regionaalarengu auhinna ehk Regionaalmaasika

Maanteeameti haldusalasse kuuluv Eesti Maanteemuuseum pälvis koos MTÜga Postitee regionaalarengu auhinna Regionaalmaasikas 2018, millega tunnustatakse Eesti parimaid piirkonna arengule kaasa aidanud algatusi. Eesti Maanteemuuseum pälvis Regionaalmaasika auhinna 2018. aastal toimunud ...Loe edasi
08.10.2018

Maanteemuuseumis tuleb taas laste liikluskonverents

Muuseumis toimub sel kolmapäeval, 10. oktoobril algusega kell 11 kolmas laste liikluskonverents, kus osalevad 60 3. klasside õpilast ja nende õpetajat üle Eesti. Tähelepanu alla võetakse igapäevased ohuolukorrad liikluses. "10-aastased ...Loe edasi
13.06.2018

Reedel koguneb Eesti Maanteemuuseumisse üle 60 Moskvitši

Eesti Moskvich Klubi ehk mosseklubi tähistab oma 15. juubelit uhke kolmepäevase sõiduga Lõuna-Eestis, mille esimene peatuskoht on reedel Eesti Maanteemuuseumis. Eeldatavalt pargib kell 11–14 muuseumi rohealal üle 60 masina, et ...Loe edasi