Sulailma ja vihma tõttu libedaks muutunud teedel hoida suuremat pikivahet ja vähendada oluliselt sõidukiirust

27. jaanuar 2016 - 0:00

Maanteeameti peadirektori asetäitja Tarmo Mõttuse sõnul põleb teehooldajatel üle vabariigi punane tuli ehk kõik teehooldajad on üle Eesti väljas ning tegelevad jää tõrjumisega. Tegemist on väga keeruliste ilmastikuoludega, kus teed on külmunud ning kogu allasadav vihm jäätub. Eestis teostab teehoolet umbes 200 autot, kõikide hooldepartnerite sõidukid on hetkel tööl.

Teede olukord põhi- ja tugimaanteedel on hea, jäidet ning raskeid sõidutingimusi esineb kõrvalmaanteedel ehk väiksematel teedel. Siiski tuleb ettevaatlik olla ka põhi- ja tugimaanteedel, kus asfalt on väljas, kuid kus võib pealesadava jäävihma tõttu niiöelda musta jääd.

Liiklejatelt palume kannatlikkust ning soovitame võimalusel sellistes oludes oma sõidud edasi lükata. Kui sõitu hilisemaks ajastada  pole võimalik, siis tuleb sõidukijuhil praegustes ilma- ja teeoludes arvestada pidurdusteekonna kolm-neljakordistumisega  võrreldes suviste tingimustega. Maanteeamet palub juhtidel hoida tavapärasemast suuremat pikivahet (maanteel vähemalt 200m) ning valida teeoludele vastav sõidukiirus (70 km/h ja alla selle). Suurem pikivahe ja väiksem sõidukiirus annavad ohuolukorra tekkimisel hädavajalikku lisaaega reageerimiseks. 

 

Täiendav info:
 

Triin Adamson
Maanteeamet
Avalike suhete osakond
611 9308
triin.adamson@mnt.ee