Tallinna linna piiril algavad Pärnu maantee rekonstrueerimistööd

9. juuli 2019 - 16:44

Kolmapäeval, 10. juulil alustatakse Tallinnas Pärnu maantee km 12,3–13 teelõigu rekonstrueerimisega ning "Pargi ja reisi" parkla ehitamisega.

Esimeses etapis, mis kestab 22. juulini, suletakse Pärnu maantee km 12,3-12,75 lõigus Teelise tänava poolne osa, seal hulgas kõnnitee. Liiklus säilitatakse 2+1 muutsuunaga lahendusena raudtee poolsel küljel. Hommikusel tipptunnil 7.30-9.30 tagatakse kaks sõidurada linna siseneval suunal ja õhtusel tipptunnil 16.00–18.00 tagatakse kaks sõidurada linnast väljuval suunal. Lõikuse, Külvi ja Saagi tänava ligipääsud tagatakse läbi ehitustsooni. Ehitustööga külgnevatelt kõrvalteedelt ja tänavatelt väljasõidul lubatakse ainult parempöörded. Pärnu suunas sõites on esimene võimalus tagasipöördeks Jälgimäe tagasipöördel ning Tallinna suunas sõites enne Vabaduse puiestee ja Pärnu maantee ristumist.

Kergliiklejatele rajatakse 1,5 meetri laiune aedadega piiratud koridor alates Circle-K väljasõidust kuni Külvi tänavani. Lisaks saavad jalakäijad liigelda mööda raudtee poolsel küljel asuvat ajutist käiguteed. Linna sisenev ja linnast väljuv "Vana-Pääsküla" ning kaugliinide bussipeatused tõstetakse 100 meetrit praegusest asukohast Pärnu poole. Ülal nimetud piirangud kestavad 22. juulini.

Lisaks 740 meetri pikkuse lõigu rekonstrueerimisele rajatakse "Pargi ja reisi" parkla ning parkla juurdepääsutee koos jalgtee ühendustega. Kilomeetrile 12,7 ehitatakse ooteala ja bussipeatus valla- ning maakonna bussiliinidele. Samuti ehitatakse 470 meetrit uusi kergliiklusteid ning rekonstrueeritakse 885 meetrit olemasolevaid kergliiklusteid.

Tegemist on Maanteeameti ning Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi finantseeritava projekti "Riigitee nr 4 (E67) Tallinn–Pärnu–Ikla km 13,0-16,0 Tallinna piir-Topi sõlm ehitus" osaga. Antud objekti omafinantseeringu osa on 15%, mida Maanteeamet ja Tallinna Kommunaalamet finantseerivad ühiselt.

Ehitustöid teostab AS YIT Eesti ning omanikujärelevalvet OÜ P.P. Ehitusjärelevalve. Ehitustööde maksumus on 3,22 miljonit eurot.

Esimese etapi ehitusaegse liikluskorralduse animatsiooniga saab tutvuda SIIN.

Veel uudiseid samal teemal

Sõpruse sild Narvas
10.10.2019

Algab Eesti ja Venemaa vahelise silla remont Narvas

14. oktoobril 2019 algab Eesti ja Venemaa vahelise Narvas asuva Sõpruse silla remont, mille käigus silla teekate freesitakse ja asfalteeritakse. Remonttööde ajal suletakse vaheldumisi pool silda. Esimese poole sulgemine on ...Loe edasi
Keskpiire maanteel
05.09.2019

9. septembrist algavad keskpiirde ehitustööd Tallinna–Rapla–Türi maanteel

Esmaspäeval, 9. septembril 2019 alustatakse Tallinna–Rapla–Türi maantee km-l 17,6–21 keskpiirde ehitustöödega, et muuta antud teelõigul liiklemine ohutumaks. Tööde käigus rajatakse 3,4 km pikkusele Kirdalu–Tagadi lõigule sõidusuundasid eraldav põrkepiire. Vasak- ja ...Loe edasi
Teerull
30.08.2019

Laagris avati uus valgusfooriga ristmik

Tallinn-Pärnu-Ikla maantee Tallinna sissesõidul Laagris avati uus foorreguleeritud ristmik, mis ühendab omavahel Seljaku ja Veskitammi tänavad. Pärnu maantee jagab Laagri aleviku piltlikult kaheks. Vastavatud ristmik hõlbustab liiklemist erinevatele pooltele jäävate ...Loe edasi