Tallinna linna piiril algavad Pärnu maantee rekonstrueerimistööd

9. juuli 2019 - 16:44

Kolmapäeval, 10. juulil alustatakse Tallinnas Pärnu maantee km 12,3-13 teelõigu rekonstrueerimisega ning ,,Pargi ja reisi“ parkla ehitamisega.

Esimeses etapis, mis kestab 22. juulini, suletakse Pärnu maantee km 12,3-12,75 lõigus Teelise tänava poolne osa, seal hulgas kõnnitee. Liiklus säilitatakse 2+1 muutsuunaga lahendusena raudtee poolsel küljel. Hommikusel tipptunnil 7.30-9.30 tagatakse kaks sõidurada linna siseneval suunal ja õhtusel tipptunnil 16.00-18.00 tagatakse kaks sõidurada linnast väljuval suunal. Lõikuse-, Külvi- ja Saagi tänava ligipääsud tagatakse läbi ehitustsooni. Ehitustööga külgnevatelt kõrvalteedelt ja tänavatelt väljasõidul lubatakse ainult parempöörded. Pärnu suunas sõites on esimene võimalus tagasipöördeks Jälgimäe tagasipöördel ning Tallinna suunas sõites enne Vabaduse puiestee ja Pärnu maantee ristumist.

Kergliiklejatele rajatakse 1,5 meetri laiune aedadega piiratud koridor alates Circle-K väljasõidust kuni Külvi tänavani. Lisaks saavad jalakäijad liigelda mööda raudtee poolsel küljel asuvat ajutist käiguteed. Linna sisenev ja linnast väljuv ,,Vana-Pääsküla“ ning kaugliinide bussipeatused tõstetakse 100 meetrit praegusest asukohast Pärnu poole. Ülal nimetud piirangud kestavad 22. juulini.

Lisaks 740 meetri pikkuse lõigu rekonstrueerimisele rajatakse „Pargi ja reisi“ parkla ning parkla juurdepääsutee koos jalgtee ühendustega. Kilomeetrile 12,7 ehitatakse ooteala ja bussipeatus valla- ning maakonna bussiliinidele. Samuti ehitatakse 470 meetrit uusi kergliiklusteid ning rekonstrueeritakse 885 meetrit olemasolevaid kergliiklusteid.

Tegemist on Maanteeameti ning Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi finantseeritava projekti  „Riigitee nr 4 (E67) Tallinn–Pärnu–Ikla km 13,0-16,0 Tallinna piir-Topi sõlm ehitus“ osaga.  Antud objekti omafinantseeringu osa on 15% , mida Maanteeamet ja Tallinna Kommunaalamet finantseerivad ühiselt.

Ehitustöid teostab AS YIT Eesti ning omanikujärelevalvet OÜ P.P. Ehitusjärelevalve. Ehitustööde maksumus on 3,22 miljonit eurot.

Esimese etapi ehitusaegse liikluskorralduse animatsiooniga saab tutvuda SIIN.

Veel uudiseid samal teemal

19.06.2019

Algavad Karksi-Nuia linnalõigu rekonstrueerimistööd

Teisipäeval, 25. juunil alustatakse Valga–Uulu maanteel km 57,5–59,2 asuva Karksi-Nuia linnalõigu rekonstrueerimistöödega. Töid teostatakse kahes etapis ning tööde teostamiseks suletakse liiklus lõiguti. Esimeses etapis rekonstrueeritakse teelõik Pärnu maantee ja Viljandi ...Loe edasi
18.06.2019

Jaanipäevaks praamiga saartele ja tagasi mandrile liikudes tuleb arvestada teetöödega

Pühadeks Saaremaale ja Hiiumaale sõitjatel tuleb arvestada teetöödega ja varuda piisavalt aega praamile jõudmiseks. Risti–Virtsu–Kuivastu–Kuressaare maanteel km 50,1–56,3 Tuudi–Ridase lõigul teostatakse tee rekonstrueerimise töid. Tööd tehakse umbes kolme kilomeetri ulatuses ...Loe edasi
17.06.2019

Antsla–Haabsaare tee km 0-1,2 suletakse remonttöödeks

Sõiduautode ja busside jaoks on liiklus ümber suunatud Antsla–Sänna maantee, Kähri–Oe tee, Töökoja–Kollino tee ja Tööstuse tänava kaudu. Veoautode ümbersõit on planeeritud Antsla–Haabsaare, Laatre–Antsla, Vana-Antsla–Lüllemäe, Lustimõisa–Valtina ja Antsla–Haabsaare maantee kaudu. ...Loe edasi