Täna avasid Mikitamäe ja Värska elanikud vast valminud teelõigu

25. oktoober 2018 - 17:26

Mikitamäe–Värska ja Karisilla–Treski vaheliste ebatasaste lõikude korrastamine on olnud ammune kohalike elanike soov.

25. oktoobril avasid Setomaa vallavanem Raul Kudre, Maanteeameti lõuna regiooni ehitusvaldkonna juht Janar Taal, Verston Ehituse projektijuht Marek Aun ja Roadplan OÜ juhatuse liige Indrek Oden koos Värska ja Mikitamäe inimestega pidulikult vast valminud teelõigu, mille kohalikud elanikud olid jahedast ilmast hoolimata üheskoos jalgrattaga läbinud.

„Mikitamäe–Värska rekonstrueerimise valmimisega oleme praegusel ja endisel Põlvamaal taganud head sõidumugavused Tartu ja Värska vahel. Karisilla–Treski on aga alati olnud oluline ühendustee Koidula piiripunktiga,“ selgitab Janar Taal ning loodab, et korrastatud teelõigud elavdavad veelgi selle tugeva kogukonna elu.

Kogukonna toetust ja head meelt tundsid kõik osapooled terve tee-ehituse vältel ning piduliku lõpuakordina tegi Värska naiste leelokoor rekonstrueerimistöödest ja valminud teelõigust laulu ning esitas seda avamisüritusel.

Ehitustööde käigus rekonstrueeriti Mikitamäe–Värska lõigul katend, ehitati ümber ristmikud, rajati jalgtee ja bussipeatused. Värska aleviku ja Lobotka küla vahele ehitati sõiduteest eraldatud jalg- ja jalgrattatee. Värska–Reha ristmiku juurde rajati Setomaa Valla info- ja puhkekoht.

Karisilla–Treski lõigul kaotati km 1,6 asunud järsk kurv, muutes liiklust sujuvamaks ja ohutumaks. Lisaks teostati katendi rekonstrueerimine, ristmike ümberehitamine ning rajati haljastus.

Kuus kuud kestnud rekonstrueerimistööde maksumus oli 4,2 miljonit eurot.  

Veel uudiseid samal teemal

03.04.2020

Esmaspäevast jätkuvad Mäeküla–Suurpalu lõigu rekonstrueerimise ja Mäeküla ristmiku ümberehitustööd

Alates 6. aprillist 2020 jätkuvad tööd Mäeküla–Suurpalu lõigu rekonstrueerimise ja Mäeküla ristmiku ümberehituse objektil, mis olid peatatud talveperioodiks. Mäeküla–Suurpalu teelõigul alustati rekonstrueerimistöödega 2019. aasta sügisel ning 5-kilomeetrisest lõigust saadi valmis ...Loe edasi
02.04.2020

Haljala–Aaspere teelõigul jätkuvad ehitustööd

Alates 6. aprillist 2020 jätkuvad Haljala–Aaspere teelõigu ehitustööd, mis olid peatatud tehnoloogilise pausi tõttu. Teelõigule kehtestati talviste ilmastikuolude tõttu kahekuuline tehnoloogiline paus veebruari alguses. Kuna ööpäevased temperatuurid on piisavalt kõrged, ...Loe edasi
27.03.2020

Keila–Haapsalu maantee Keedika–Linnamäe lõigul alustatakse rekonstrueerimistöödega

6. aprillil 2020 alustatakse Keedika–Linnamäe teelõigul km 54,9–62,8 rekonstrueerimistöödega. Tööde eesmärk on viia teelõigu amortiseerunud kate vastavusse liiklussagedusega ning tõsta sõidumugavust ja liiklusohutust. Teelõigu rekonstrueerimise käigus freesitakse olemasolev kattekiht, rajatakse ...Loe edasi