Täna avasid Mikitamäe ja Värska elanikud vast valminud teelõigu

25. oktoober 2018 - 17:26

Mikitamäe–Värska ja Karisilla–Treski vaheliste ebatasaste lõikude korrastamine on olnud ammune kohalike elanike soov.

25. oktoobril avasid Setomaa vallavanem Raul Kudre, Maanteeameti lõuna regiooni ehitusvaldkonna juht Janar Taal, Verston Ehituse projektijuht Marek Aun ja Roadplan OÜ juhatuse liige Indrek Oden koos Värska ja Mikitamäe inimestega pidulikult vast valminud teelõigu, mille kohalikud elanikud olid jahedast ilmast hoolimata üheskoos jalgrattaga läbinud.

„Mikitamäe–Värska rekonstrueerimise valmimisega oleme praegusel ja endisel Põlvamaal taganud head sõidumugavused Tartu ja Värska vahel. Karisilla–Treski on aga alati olnud oluline ühendustee Koidula piiripunktiga,“ selgitab Janar Taal ning loodab, et korrastatud teelõigud elavdavad veelgi selle tugeva kogukonna elu.

Kogukonna toetust ja head meelt tundsid kõik osapooled terve tee-ehituse vältel ning piduliku lõpuakordina tegi Värska naiste leelokoor rekonstrueerimistöödest ja valminud teelõigust laulu ning esitas seda avamisüritusel.

Ehitustööde käigus rekonstrueeriti Mikitamäe–Värska lõigul katend, ehitati ümber ristmikud, rajati jalgtee ja bussipeatused. Värska aleviku ja Lobotka küla vahele ehitati sõiduteest eraldatud jalg- ja jalgrattatee. Värska–Reha ristmiku juurde rajati Setomaa Valla info- ja puhkekoht.

Karisilla–Treski lõigul kaotati km 1,6 asunud järsk kurv, muutes liiklust sujuvamaks ja ohutumaks. Lisaks teostati katendi rekonstrueerimine, ristmike ümberehitamine ning rajati haljastus.

Kuus kuud kestnud rekonstrueerimistööde maksumus oli 4,2 miljonit eurot.  

Veel uudiseid samal teemal

09.07.2019

Tallinna linna piiril algavad Pärnu maantee rekonstrueerimistööd

Kolmapäeval, 10. juulil alustatakse Tallinnas Pärnu maantee km 12,3-13 teelõigu rekonstrueerimisega ning ,,Pargi ja reisi“ parkla ehitamisega. Esimeses etapis, mis kestab 22. juulini, suletakse Pärnu maantee km 12,3-12,75 lõigus Teelise ...Loe edasi
19.06.2019

Algavad Karksi-Nuia linnalõigu rekonstrueerimistööd

Teisipäeval, 25. juunil alustatakse Valga–Uulu maanteel km 57,5–59,2 asuva Karksi-Nuia linnalõigu rekonstrueerimistöödega. Töid teostatakse kahes etapis ning tööde teostamiseks suletakse liiklus lõiguti. Esimeses etapis rekonstrueeritakse teelõik Pärnu maantee ja Viljandi ...Loe edasi
18.06.2019

Jaanipäevaks praamiga saartele ja tagasi mandrile liikudes tuleb arvestada teetöödega

Pühadeks Saaremaale ja Hiiumaale sõitjatel tuleb arvestada teetöödega ja varuda piisavalt aega praamile jõudmiseks. Risti–Virtsu–Kuivastu–Kuressaare maanteel km 50,1–56,3 Tuudi–Ridase lõigul teostatakse tee rekonstrueerimise töid. Tööd tehakse umbes kolme kilomeetri ulatuses ...Loe edasi