Täna avasid Mikitamäe ja Värska elanikud vast valminud teelõigu

25. oktoober 2018 - 17:26

Mikitamäe–Värska ja Karisilla–Treski vaheliste ebatasaste lõikude korrastamine on olnud ammune kohalike elanike soov.

25. oktoobril avasid Setomaa vallavanem Raul Kudre, Maanteeameti lõuna regiooni ehitusvaldkonna juht Janar Taal, Verston Ehituse projektijuht Marek Aun ja Roadplan OÜ juhatuse liige Indrek Oden koos Värska ja Mikitamäe inimestega pidulikult vast valminud teelõigu, mille kohalikud elanikud olid jahedast ilmast hoolimata üheskoos jalgrattaga läbinud.

„Mikitamäe–Värska rekonstrueerimise valmimisega oleme praegusel ja endisel Põlvamaal taganud head sõidumugavused Tartu ja Värska vahel. Karisilla–Treski on aga alati olnud oluline ühendustee Koidula piiripunktiga,“ selgitab Janar Taal ning loodab, et korrastatud teelõigud elavdavad veelgi selle tugeva kogukonna elu.

Kogukonna toetust ja head meelt tundsid kõik osapooled terve tee-ehituse vältel ning piduliku lõpuakordina tegi Värska naiste leelokoor rekonstrueerimistöödest ja valminud teelõigust laulu ning esitas seda avamisüritusel.

Ehitustööde käigus rekonstrueeriti Mikitamäe–Värska lõigul katend, ehitati ümber ristmikud, rajati jalgtee ja bussipeatused. Värska aleviku ja Lobotka küla vahele ehitati sõiduteest eraldatud jalg- ja jalgrattatee. Värska–Reha ristmiku juurde rajati Setomaa Valla info- ja puhkekoht.

Karisilla–Treski lõigul kaotati km 1,6 asunud järsk kurv, muutes liiklust sujuvamaks ja ohutumaks. Lisaks teostati katendi rekonstrueerimine, ristmike ümberehitamine ning rajati haljastus.

Kuus kuud kestnud rekonstrueerimistööde maksumus oli 4,2 miljonit eurot.  

Veel uudiseid samal teemal

19.11.2018

Maanteeamet kehtestab remonditööde ajaks kiirus- ja massipiirangu Tallinna ringteel asuval Valingu viaduktil

Täna, 19. novembril paigaldatakse Valingu viaduktile sõidusuundasid kitsendavad tähised ning kehtestatakse uus suurim lubatud sõidukiirus 50 km/h. Remonditööde käigus tuleb lähinädalatel viaduktil piirata ka koormust ning üle viadukti lubatakse veokid ...Loe edasi
16.11.2018

Piira sild suletakse ehitustöödeks

21. novembril suletakse seitsmeks päevaks Rakvere–Luige maanteel km 3,512 asuv Piira sild. Ehitustööde käigus kaotatakse ära praegune tee laiuse kitsenemine ning rajatakse ületuskohale teepeenar. Uue lahendusega tagatakse ka nõlvade ohutu ...Loe edasi
Tee
19.10.2018

Ootame nominente teedeala auhindadele

Maanteeamet ja Asfaldiliit kuulutavad välja konkursi insener Aadu Lassi nimelise teedevaldkonna auhinna preemiatele. „Eesti teedeinsenerid on teinud läbi aegade märkimisväärset tööd ehitades, projekteerides ja hooldades Eestimaa teid, ent tunnustust ei ...Loe edasi