Täna avasid Mikitamäe ja Värska elanikud vast valminud teelõigu

25. oktoober 2018 - 17:26

Mikitamäe–Värska ja Karisilla–Treski vaheliste ebatasaste lõikude korrastamine on olnud ammune kohalike elanike soov.

25. oktoobril avasid Setomaa vallavanem Raul Kudre, Maanteeameti lõuna regiooni ehitusvaldkonna juht Janar Taal, Verston Ehituse projektijuht Marek Aun ja Roadplan OÜ juhatuse liige Indrek Oden koos Värska ja Mikitamäe inimestega pidulikult vast valminud teelõigu, mille kohalikud elanikud olid jahedast ilmast hoolimata üheskoos jalgrattaga läbinud.

„Mikitamäe–Värska rekonstrueerimise valmimisega oleme praegusel ja endisel Põlvamaal taganud head sõidumugavused Tartu ja Värska vahel. Karisilla–Treski on aga alati olnud oluline ühendustee Koidula piiripunktiga,“ selgitab Janar Taal ning loodab, et korrastatud teelõigud elavdavad veelgi selle tugeva kogukonna elu.

Kogukonna toetust ja head meelt tundsid kõik osapooled terve tee-ehituse vältel ning piduliku lõpuakordina tegi Värska naiste leelokoor rekonstrueerimistöödest ja valminud teelõigust laulu ning esitas seda avamisüritusel.

Ehitustööde käigus rekonstrueeriti Mikitamäe–Värska lõigul katend, ehitati ümber ristmikud, rajati jalgtee ja bussipeatused. Värska aleviku ja Lobotka küla vahele ehitati sõiduteest eraldatud jalg- ja jalgrattatee. Värska–Reha ristmiku juurde rajati Setomaa Valla info- ja puhkekoht.

Karisilla–Treski lõigul kaotati km 1,6 asunud järsk kurv, muutes liiklust sujuvamaks ja ohutumaks. Lisaks teostati katendi rekonstrueerimine, ristmike ümberehitamine ning rajati haljastus.

Kuus kuud kestnud rekonstrueerimistööde maksumus oli 4,2 miljonit eurot.  

Veel uudiseid samal teemal

11.02.2019

Tõldoja sild suletakse renoveerimistöödeks

Kolmapäeval, 13. veebruaril suletakse Jõelähtme–Kemba maanteel km 39,427 asuv Kemba sild kolmeks kuuks. Kuna miinuskraadid ettevalmistustöid ei sega, siis alustatakse olemasoleva silla tekiplaadi lammutamise ja utiliseerimisega. Seejärel tugevdatakse ja remonditakse ...Loe edasi
11.12.2018

Tallinna piiril avati jalakäijatele kaks tunnelit

Täna, 11. detsembril minnakse ehitusjärgus olevas Veskitammi liiklussõlmes üle talvisele liikluskorraldusele. Selle käigus taastub mõlema sõiduraja ulatuses 2+2 lahendus ning taasavatakse Jälgimäe ristmik. Avatakse ka ehitusel olev Urda tee ning ...Loe edasi
Aadu Lassi preemia sai Marek Koit
26.11.2018

Insener Aadu Lassi nimelise teedevaldkonna auhinna laureaadid on insenerid Marek Koit ja Aleksander Kaldas

Maanteeamet ja Asfaldiliit kuulutasid välja Insener Aadu Lassi nimeline teedevaldkonna auhinna laureaadid kahes kategoorias: Aadu elutööpreemia ja Aadu inseneripreemia. Aadu inseneripreemia omastati silmapaistvate saavutuste eest teedevaldkonna arengu ja jätkusuutlikkuse tagamisel ...Loe edasi