Täna avasid Mikitamäe ja Värska elanikud vast valminud teelõigu

25. oktoober 2018 - 17:26

Mikitamäe–Värska ja Karisilla–Treski vaheliste ebatasaste lõikude korrastamine on olnud ammune kohalike elanike soov.

25. oktoobril avasid Setomaa vallavanem Raul Kudre, Maanteeameti lõuna regiooni ehitusvaldkonna juht Janar Taal, Verston Ehituse projektijuht Marek Aun ja Roadplan OÜ juhatuse liige Indrek Oden koos Värska ja Mikitamäe inimestega pidulikult vast valminud teelõigu, mille kohalikud elanikud olid jahedast ilmast hoolimata üheskoos jalgrattaga läbinud.

„Mikitamäe–Värska rekonstrueerimise valmimisega oleme praegusel ja endisel Põlvamaal taganud head sõidumugavused Tartu ja Värska vahel. Karisilla–Treski on aga alati olnud oluline ühendustee Koidula piiripunktiga,“ selgitab Janar Taal ning loodab, et korrastatud teelõigud elavdavad veelgi selle tugeva kogukonna elu.

Kogukonna toetust ja head meelt tundsid kõik osapooled terve tee-ehituse vältel ning piduliku lõpuakordina tegi Värska naiste leelokoor rekonstrueerimistöödest ja valminud teelõigust laulu ning esitas seda avamisüritusel.

Ehitustööde käigus rekonstrueeriti Mikitamäe–Värska lõigul katend, ehitati ümber ristmikud, rajati jalgtee ja bussipeatused. Värska aleviku ja Lobotka küla vahele ehitati sõiduteest eraldatud jalg- ja jalgrattatee. Värska–Reha ristmiku juurde rajati Setomaa Valla info- ja puhkekoht.

Karisilla–Treski lõigul kaotati km 1,6 asunud järsk kurv, muutes liiklust sujuvamaks ja ohutumaks. Lisaks teostati katendi rekonstrueerimine, ristmike ümberehitamine ning rajati haljastus.

Kuus kuud kestnud rekonstrueerimistööde maksumus oli 4,2 miljonit eurot.  

Veel uudiseid samal teemal

Sõpruse sild Narvas
10.10.2019

Algab Eesti ja Venemaa vahelise silla remont Narvas

14. oktoobril 2019 algab Eesti ja Venemaa vahelise Narvas asuva Sõpruse silla remont, mille käigus silla teekate freesitakse ja asfalteeritakse. Remonttööde ajal suletakse vaheldumisi pool silda. Esimese poole sulgemine on ...Loe edasi
Keskpiire maanteel
05.09.2019

9. septembrist algavad keskpiirde ehitustööd Tallinna–Rapla–Türi maanteel

Esmaspäeval, 9. septembril 2019 alustatakse Tallinna–Rapla–Türi maantee km-l 17,6–21 keskpiirde ehitustöödega, et muuta antud teelõigul liiklemine ohutumaks. Tööde käigus rajatakse 3,4 km pikkusele Kirdalu–Tagadi lõigule sõidusuundasid eraldav põrkepiire. Vasak- ja ...Loe edasi
Teerull
30.08.2019

Laagris avati uus valgusfooriga ristmik

Tallinn-Pärnu-Ikla maantee Tallinna sissesõidul Laagris avati uus foorreguleeritud ristmik, mis ühendab omavahel Seljaku ja Veskitammi tänavad. Pärnu maantee jagab Laagri aleviku piltlikult kaheks. Vastavatud ristmik hõlbustab liiklemist erinevatele pooltele jäävate ...Loe edasi