Teooriaeksameid saab edaspidi sooritada tahvelarvutitel

14. august 2019 - 9:26
Teooriaeksameid saab edaspidi sooritada tahvelarvutitel.

Maanteeamet võtab teooriaeksamite läbiviimiseks järk-järgult arvutite asemel kasutusele tahvelarvutid. Seadmete vahetus algas augustis ning lõppeb oktoobris.

"Inspiratsiooni selleks saime teistest riikidest, kus antud lahendus toimib hästi," lausus eksamiosakonna peaspetsialist Priit Tamra. "Ja esimene katse näitas, et see on mugav lahendus ka eksami sooritajatele."

Vajadus uue lahenduse järgi tekkis olemasoleva tehnika aegumise tõttu. Lisaks on teooriaeksami lahendamine tahvelarvutitel intuitiivsem. "Aeg-ajalt on olnud probleemiks, et inimesed on erinevate arvutialaste oskustega ning seetõttu pole neil võib-olla kõige mugavam teooriaeksamit lahendada ja arvutihiirt käsitseda," selgitas Tamra. „Nüüd piisab vaid sõrmevajutusest ekraanil, et saada soovitud tulemus."

Tänu uutele seadmetele suureneb ka teoorieksami läbiviimiseks mõeldud kohtade arv osades büroodes. Näiteks Tallinna teenindusbüroos saab eksamit anda korraga 30 inimeste, siiani vaid 18. Nii paraneb teenuse kättesaadavus, mis võimaldab juhikandidaatidel paremini oma aega ja õppe kulgemist planeerida.

Sügisest alustame mobiilse teooriaeksami klassi katsetamisega (mõeldud eelkõige Kaitseväele ja õppeasutuste õpperühmadele), mille kulu on kliendile väiksem ja eksamineerija tuleb ise eksamineeritavate juurde kohale.

Veel uudiseid samal teemal

Eksamiauto
16.01.2020

Alates 1. veebruarist muutub riiklike teooria- ja sõidueksamite vastuvõtmine

Alates 01.02.2020 muutuvad nii autokoolide poolt pakutav õpe kui ka riiklike teooria- ja sõidueksamite vastuvõtmine. Uus süsteem arvestab rohkem igapäevases liikluses toimuvat ning annab eksamineeritavale tulevikus võimaluse enda õppeprotsessi paremini ...Loe edasi
Teooriaeksam
20.05.2019

Alates juunist on Maanteeameti teoorieksamil uued küsimused

Alates 3. juunist võtab Maanteeamet kasutusele uued teooriaeksami küsimused. Kui varem võis olla ühel küsimusel mitu õiget vastust, siis nüüd on igal küsimusel ainult üks õige vastus. Uued teooriaeksami küsimused ...Loe edasi
Eksamiauto
10.04.2019

Nüüd saab B-kategooria sõidueksamit teha ka autokooli automaatkäigukastiga sõidukiga

Alates sellest nädalast on juhikandidaatidel võimalus teha sõidueksamit nii Maanteeameti poolt pakutud sõidukiga kui ka autokooli B-kategooria sõidukiga, millel on automaatkäigukast. Valiku, millise sõidukiga eksam sooritada, teeb juhikandidaat. Autokooli B-kategooria ...Loe edasi