Teooriaeksameid saab edaspidi sooritada tahvelarvutitel

14. august 2019 - 9:26
Teooriaeksameid saab edaspidi sooritada tahvelarvutitel.

Maanteeamet võtab teooriaeksamite läbiviimiseks järk-järgult arvutite asemel kasutusele tahvelarvutid. Seadmete vahetus algas augustis ning lõppeb oktoobris.

"Inspiratsiooni selleks saime teistest riikidest, kus antud lahendus toimib hästi," lausus eksamiosakonna peaspetsialist Priit Tamra. "Ja esimene katse näitas, et see on mugav lahendus ka eksami sooritajatele."

Vajadus uue lahenduse järgi tekkis olemasoleva tehnika aegumise tõttu. Lisaks on teooriaeksami lahendamine tahvelarvutitel intuitiivsem. "Aeg-ajalt on olnud probleemiks, et inimesed on erinevate arvutialaste oskustega ning seetõttu pole neil võib-olla kõige mugavam teooriaeksamit lahendada ja arvutihiirt käsitseda," selgitas Tamra. „Nüüd piisab vaid sõrmevajutusest ekraanil, et saada soovitud tulemus."

Tänu uutele seadmetele suureneb ka teoorieksami läbiviimiseks mõeldud kohtade arv osades büroodes. Näiteks Tallinna teenindusbüroos saab eksamit anda korraga 30 inimeste, siiani vaid 18. Nii paraneb teenuse kättesaadavus, mis võimaldab juhikandidaatidel paremini oma aega ja õppe kulgemist planeerida.

Sügisest alustame mobiilse teooriaeksami klassi katsetamisega (mõeldud eelkõige Kaitseväele ja õppeasutuste õpperühmadele), mille kulu on kliendile väiksem ja eksamineerija tuleb ise eksamineeritavate juurde kohale.

Veel uudiseid samal teemal

Büroo
08.12.2020

Maanteeametis eksameid tehes ja teenindusbürood külastades kanna maski

Lähtudes Vabariigi Valitsuse korraldusest tuleb Maanteeametis eksameid tehes ja teenindusbürood külastades kanda maski, et vähendada nakatumise ohtu. Palume klientidel maskid ise kaasa võtta ning need ette panna enne sõidueksami autosse ...Loe edasi
E-teenindus
29.07.2020

18. augustil aeguvad eriolukorra tõttu pikendatud tervisetõendid ja teooriaeksamid

Eriolukorra ajal (12.03-17.05) lõppes ligi 12 000 mootorsõidukijuhi tervisetõendi ning 840 teooriaeksami kehtivus. Tähtaegu pikendati kuni 18. augustini. Kui tervisetõendi kehtivus lõppeb, siis peatub ka juhtumisõigus ning sõidukit juhtida ei ...Loe edasi
E-teenindus
23.03.2020

78% Maanteeameti klientidest teenindatakse ka eriolukorras

Maanteeameti e-teeninduse kasutatavus on eriolukorra ajal märkimisväärselt suurenenud. E-teeninduses saab vahetada juhiluba, osta ja müüa sõidukeid ning dokumendid tellida postiga koju. Teenuseid, mida e-teeninduses ei pakuta, osutatakse osaliselt e-kirja teel. ...Loe edasi