Toimub riigiteede hooldeautojuhtide ja teemeistrite kutsevõistlus

15. oktoober 2020 - 9:40
Hooldeautojuhtide kutsevõistlus 2019

Maanteeameti eestvedamisel toimub 15. oktoobril Järvamaa Kutsehariduskeskuse Särevere õppekohas riigiteede hooldeautojuhtide ja teemeistrite kutsevõistlus.

Võistlusalasid on neli: liiklustest (individuaalne nii autojuhile kui ka teemeistrile), täpsussõit (autojuhile), kombineeritud võistlus (teemeistrile) ja teoreetiliste teadmiste viktoriin (võistkondlik, osalevad autojuht ja teemeister). Rohkem infot võistlusalade kohta leiab kutsevõistluse juhendist (PDF). Kutsevõistlustel selgitatakse välja aasta parimad hooldeautojuht, teemeister ning meeskond. Osalevad võistkonnad enamikest hooldepiirkondadest, kokku 35 võistlejat.

Võistluse eesmärk on motiveerida ja innustada valdkonnas tegutsevaid ettevõtteid ja töötajaid enesetäiendamisele, populariseerida valdkonda ja anda võimalus kogemuste vahetamiseks teede korrashoiu alal.

„Meil on rõõm kutsuda oma ala professionaalid kooli juurde, kus ainsana Eestis õpetatakse teedeehitajaid ja -hooldajaid,“ selgitas Ivar Kohjus, Järvamaa Kutsehariduskeskuse Särevere õppekoha juhtõpetaja. „Võistlust ette valmistades ja läbi viies näevad ning kogevad meie õpilased, et nende valitud elukutse on lahedalt tehniline ja väljakutseid pakkuv.“

Võistluste peakohtunik Hannes Vaidla on rõõmus, et sellel aastal on võistlustules ka teemeistrid. „Võistlus areneb ja laieneb, olles õige koht, kus panna proovile oma oskused ja kogemused, võtta üksteiselt šnitti ja saada kokku heade kolleegidega.“

Maanteeameti teehoiudirektor peadirektori ülesannetes Raido Randmaa soovib kõikidele võistlejatele ja nende kolleegidele jõudu ka uue talihooaja eel. Teede ohutuse tagamine talihooajal on vastutusrikas ülesanne ja küllap annab võistlus kindlust, et teehooldajad on hooajaks valmis.

Võistluse päevakava:
11.00 – avamine
11.30 – liiklustest
12.30–16.30 – hooldeautojuhtide takistussõit ja teemeistrite kombineeritud võistlus
17.00 – viktoriin
18.00 – lõpetamine

Ootame pealtvaatajaid jälgima võistlust Maanteeameti YouTube’i kanalil.